Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

„Neskončilo to. Jedeme dál,“ řekl Trump

Hodnocení uživatelů:  / 24
NejhoršíNejlepší 

Emil Kalabus

Není dobojováno! Jasno možná nebude ani 6. 1. 2021

Dle většiny mainstreamových médií, je vše jasné a pan Biden se stane 6. 1. 2021 prezidentem Spojených států amerických. Pan Biden se nechal slyšet, že hned jak v lednu Donald Trump vyklidí Bílý dům,  nechá sídlo amerických prezidentů vydezinfikovat. Informoval o tom web Politico s odvoláním na federální Správu obecných služeb (GSA), která byla úkolem pověřena. Je ovšem zcela možné, že firma přijde o job snů. Proč?

  • neskoncilo-to-jedeme-dal-rekl-trump

Ano nepopírám, že ve Spojených státech odstartovalo hlasování sboru volitelů, kterým pokračuje proces potvrzování výsledků nedávných prezidentských voleb. První volitelé odevzdali své hlasy před polednem východoamerického času (18:00 SEČ), jako poslední tak učiní ve večerních hodinách jejich kolegové na Havaji. Výsledek zřejmě žádný zvrat nepřinese. „Vítěz voleb“ Joe Biden se nejspíše přes magickou hranici 270 hlasů dostane okolo 23:00 SEČ, kdy se schází volitelé v Kalifornii.

Podle médií hlavního proudu, pokud jde o celkový výsledek, se žádné překvapení nečeká. Všechny americké státy a federální okrsek hlavního města Washingtonu nominovaly volitele pro toho kandidáta, který získal největší počet hlasů, v součtu tedy do hlasování šlo 306 „Bidenových“ a 232 „Trumpových“. Většina států svým volitelům ukládá, aby hlasovali pro vítěze „lidového hlasování“. Osobně také počítám, že pan Biden v těchto „prapodivných“ volbách opravdu většinu volitelů získá. Bez ohledu na to existuje stále ještě reálná možnost, že „trůn“ v Bílém domě Donald Trump neopustí.

Jak přiznávají média, Trump nijak nedává najevo, že by se chystal svou porážku uznat, naopak se spekuluje o tom, že šéf Bílého domu a jeho spojenci chystají „poslední vzepětí“ při vyhlašování výsledků v Kongresu. „Neskončilo to. Jedeme dál,“ řekl Trump v televizním rozhovoru odvysílaném v neděli, tedy více než měsíc poté, co přední média ohlásila, že novým prezidentem bude Biden.

Jak bude Trumpovo vítězství dosaženo, je zobrazeno na videu.

Facebook komentáře