Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Klimatičtí teroristé aneb Nedělejte poplach, greténi!

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

Ono to s životním prostředím není tak zlé. Změna klimatu je normální proces, ozonová vrstva drží, s exhalacemi si příroda poradí a s odpady konečně také.

To jen pomatení vědci, a ještě pomatenější aktivisté se vás pokouší zblbnout.

  • klimaticti-teroriste-aneb-nedelejte-poplach-greteni

Já vím, že takto si to dnes málokdo dovolí zformulovat, mohl by být nějakým ukamenován, ale v lidech je potřeba vytvářet obecný pocit, že se nic neděje. Je třeba je přesvědčovat, aby byli v klidu, že jenom různí pomatenci z řad vědců a různých aktivistů (což mohou být někdy titíž) nás blbnou, pokouší se nám komplikovat život různými restrikcemi, které prosazují hloupí politikové. Jsou to ve své podstatě teroristé, protože vytvářejí atmosféru strachu, snaží se ničit náš životní styl a brání nám, abychom si mohli v klidu vychutnat náš blahobyt.

Jaká změna klimatu? Jaké oteplování? Jaké vysušování? Zima byla u nás normální, v květnu pěkně pršelo, v červnu bylo teplo a teď začátkem července je jako obvykle proměnlivo. Sucho bylo i jiné roky, třeba s tím v roce 1947 se to nedá ani srovnávat. Že se vysušuje subsaharská Afrika či Střední východ? Že tam lidé nemají co jíst a snaží se migrovat jinam? No, a co my s tím. Tak ať se odstěhují do Grónska nebo na Sibiř, tam tají ledovce i permafrost, takže tam bude za pár let docela přijatelně. Klima se vždy měnilo a lidé se tomu museli vždy přizpůsobit.

Naši předci si vybrali k životu oblast, která je docela v pohodě. Naše dobrá volby, vaše smůla, chtěli jste žít tam, kde si stačí utrhnout banán, tak máte, co jste chtěli.
Říkají nám, že jsou znečištěná moře, že se v nich hromadí plasty (také prý mikroplasty; bůh ví, co to je) a jiné škodliviny, a že brzy toho odpadu bude více jak ryb a jiných mořských živočichů. Já tedy nevím, ale v Chorvatsku, kam léta jezdíme, je moře čisté, a pláž po ránu kluci vždycky uklidí. Tak co? Mám pocit, že ryb je pořád dost tam, i u nás v supermarketu. A teď si zas máme pomalu zvykat, že za pár let budeme jezdit jen autíčky na baterky, místo auty s pořádným motorem, který nejenže vydává řádný zvuk, ale také se napapá za dvě minuty a s tím dalších osm set kilometrů vydrží. A máme si také na střechu nakupovat nekřesťansky drahé solární panely a do země zakopávat tepelná čerpadla a stavět větrníky? Proč to dělat, když můžeme v poctivém starém kotli topit levným uhlím a dřevem.

Každou chvíli někdo v televizi zoufá, že vymírají různé živočišné druhy, že jich už hodně vymřelo, a to včetně takových, které jsme ani nestihli poznat. Co je to za řeči? Vždyť druhy přece stále zanikají a vznikají, to je úplně normální. Přežijí ti, co se přizpůsobí a vyhynou ti, co to nedovedou. Tak je to zařízeno. Byla doba ledová, žili mamuti. Skončila doba ledová, vyhynuli mamuti a nahradili je sloni. Když nebudou mít sloni v Africe co žrát, nahradí je přizpůsobivější druh. Dinosauři vyhynuli kvůli ekologické katastrofě, kterou nezpůsobili lidé ale šutr z vesmíru. A jaký je v tom rozdíl? Planeta se z toho vzpamatovala a dinosaury nahradili savci v čele s člověkem.

Pokud se někdy stane tato planeta neobyvatelnou i pro člověka, tak prostě lidstvo vyhyne, a za pár milionů let ho třeba nahradí nějaké jiná forma inteligentního života. Ten zánik celé civilizace sice nemusí být moc příjemný, ale každá dílčí civilizace se má starat o to, aby na svém území přežila v co nejlepším životním standardu co nejdéle. Přežijí jen ti nejsilnější, nejsobečtější a nejpřizpůsobivější.
Poznámka: Článek vznikl za přispění Institutu Václava Klause, za což autor srdečně děkuje.

Autor: Jiří Turner

Zdroj: https://turnerjiri.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=720205

%MCEPASTEBIN%

Facebook komentáře