Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Klimatičtí aktivisté jsou znepokojení nárůstem nesouhlasných názorů na změnu klimatu na Muskově Twitteru

BRYAN JUNG
 
Organizace, která tvrdí, že je koalicí „klimatických a anti-dezinformačních organizací“, tvrdí, že Twitter, pod vedením generálního ředitele Elona Muska, umožňuje zveřejňování více nesouhlasných názorů na změnu klimatu.

Climate Action Against Disinformation (CAAD), zveřejnila 19. ledna studii (pdf), v níž Muska obvinila z toho, že umožnil šíření dezinformací o klimatické krizi na platformě sociálních médií.

Studie obvinila Twitter z propagace hashtagu „#ClimateScam“ uživatelům, když hledali slovo „klima“ jako hlavní výsledek vyhledávání.

  • klimaticti-aktiviste-jsou-znepokojeni-narustem-nesouhlasnych-nazoru-na-zmenu-klimatu-na-muskove-twitteru

Hashtag od července 2022 raketově vzrostl ve výsledcích vyhledávání na Twitteru a od té doby se jeho rating podle CAAD zvýšil.

Zpráva uvádí, že „v roce 2022 se obsah popíračů změn klimatu vrátil zejména na Twitter“.

Vyhledávání na Twitteru

CAAD tvrdil, že nejméně 91 000 uživatelů Twitteru nahlásilo v prosinci hashtag #ClimateScam více než 362 000krát.

„Zdroj jeho virality není zcela jasný a znovu zdůrazňuje potřebu transparentnosti ohledně toho, jak a proč platformy zobrazují uživatelům obsah,“ uvedli autoři studie.

Uvedli, že se zdá, že tento termín je trendem navzdory „údajům ukazujícím větší aktivitu a zapojení do jiných hashtagů, jako jsou #ClimateCrisis a #ClimateEmergency“.

Výzkumný tým tvrdil, že vzestup tohoto výrazu ve výsledcích vyhledávání nelze vysvětlit personalizací uživatele, objemem obsahu nebo popularitou.

„Základní vyhledávání 'počasí' na Facebooku se automaticky nevyplňovalo výrazy, které byly vyloženě skeptické nebo popírající; Explicitní vyhledávání výrazu #ClimateScam ukázalo, že tento výraz zmínilo pouze 1,5 tisíc uživatelů, oproti 72 tisícům #ClimateEmergency a 160 tisícům #ClimateCrisis.“

CAAD si stěžoval, že zdroj hashtagu #ClimateScam je nejasný a že je zapotřebí transparentnost ohledně toho, jak výsledek vyhledávání vznikl. 

„Podobně TikTok nevrátil výsledky vyhledávání pro #ClimateScam, místo toho navrhl frázi 'může být spojeno s chováním nebo obsahem, který porušuje naše zásady'.“

Zájmové skupiny

Autoři tvrdili, že nová twitterová adresa dostatečně neoznačila obsah jako dezinformaci a tvrdili, že nebyla schopna najít srovnatelný trend nebo vzestup „#ClimateScam“ na jiných platformách.

CAAD je částečně financován Institutem pro strategický dialog (ISD), think-tankem, který je silně financován nadací Billa a Melindy Gatesových.

ISD uvedla, že spolupracuje s platformami sociálních médií na prozkoumání radikalizace v online prostoru, aby se minimalizoval dopad náboru extremistů skupinami v Evropě a Severní Americe.

Od říjnového nákupu Twitteru Elon Musk snížil počet zaměstnanců sociální sítě o 50 % a omezil svůj tým pro moderování obsahu, aby chránil svobodu slova.

Musk kritizoval minulé vztahy Twitteru s federálními donucovacími a zpravodajskými službami a  od konce loňského roku zveřejnil několik sérií takzvaných  „Twitter Files“ .

Překllad CFP!

Zdroj: https://es.theepochtimes.com/alarma-entre-activistas-climaticos-ante-mas-opiniones-disidentes-sobre-cambio-climatico-en-twitter-de-musk_1090571.html

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře