Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Energie plovoucích větrných elektráren může (několikrát) pokrýt energetické potřeby EU (a další jaderné zprávy)

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Japonská mírová loď. Energie plovoucích větrných elektráren může (několikrát) pokrýt energetické potřeby EU. Tokijská výstava ukazuje, jak bojuje protijaderné hnutí s pronásledováním. Starosta Hirošimy kritizuje japonskou vládu za snahu obnovit provoz jaderných elektráren

  • energie-plovoucich-vetrnych-elektraren-muze-nekolikrat-pokryt-energeticke-potreby-eu-a-dalsi-jaderne-zpravy

Japonská mírová loď

Tzv. japonská mírová loď pluje v rámci své cesty kolem světa za bezjadernou budoucnost s mezinárodní výzvou k likvidaci jaderných zbraní po celém světě. Osm členů Hibakuša (přeživší po shození jaderných bomb Nagasaki a Hirošima) v doprovodu skupiny "Youth Special Communicator for a Nuclear-Free World" předloží ve více než deseti přístavech na své cestě zpět do Japonska, kam dorazí v říjnu, svědectví o hrůzách používání jaderných bomb. „Mírová loď" připluje u příležitosti Mezinárodního dne míru 21.září u břehů Mexika. Mexiko je kromě jiného hostitelskou zemí příští konference o lidských právech na téma „Jaderné zbraně", která zde proběhne v únoru 2014.

Další informace najdete na: www.breakingthenuclearchain.org a na www.peaceboat.org

Energie plovoucích větrných elektráren může (několikrát) pokrýt energetické potřeby EU

Nuclear Monitor 766

Celá spotřeba elektřiny Evropské unie může být čtyřnásobně pokryta plovoucími offshore – větrnými elektrárnami v hloubkách Severního moře. Potvrzuje to nová studie Evropské větrné asociace (Wind Energy Assoziation. Tato zpráva tvrdí, že pokud se nyní zvolí správné politické kroky, aby se urychlil rozvoj a použití nových plovoucích generátorů nové generace, dosáhne celková instalovaná kapacita offshore – větrných elektráren v roce 2030 přibližně 150 GW.

Viz také: http://www.ewea.org/publications/reports/deep-water/

Tokijská výstava ukazuje, jak bojuje protijaderné hnutí s pronásledováním

30.8.2013 Nuclear Monitor

Protijaderní aktivisté uspořádali ve dnech 10.-11.srpna letošního roku výstavu v Tokiu, kde znázornili, jak bojují s pronásledováním a hrozbami, kterým byli vystavování v době před havárií v japonské jaderné elektrárně Fukušima. Na výstavě tak byly například k vidění pohlednice, které jim byly od devadesátých let až do doby vzniku havárie v roce 2011 posílány. Na jedné pohlednici stojí: „Jsi klíště." Některé obálky obsahovaly vlasy, cigaretové nedopalky nebo mrtvé šváby. Jiné byly plné obscénností. V roce 1995 žádalo 5 ekologických organizací a 66 jednotlivců Komisi pro ochranu lidských práv Japonské advokátní federace o opatření proti pronásledování ekologů a protijaderných sdružení.

Soudce Yuichi Kaido, jeden z organizátorů této výstavy řekl: „Boj těch, kteří si přejí restart japonských jaderných elektráren a těch, kteří proti němu bojují, se nyní bude stupňovat. Obstrukční taktiky, které byly používány proti antiatomovému hnutí v 90-ých letech by se tak mohly opět objevit.

Starosta Hirošimy kritizuje japonskou vládu za snahu obnovit provoz jaderných elektráren

Nuclear Monitor 766

Starosta Hirošimy Kazumi Macui mluvil ve svém projevu u příležitosti 68.výročí shození jaderné bomby na své město o bolesti těch, kdo přežili - a pak se jich lidé stranili kvůli strachu ze zamoření radiací. "Atomová zbraň je nejhorší nelidská zbraň naprostého zla," prohlásil starosta, jenž kritizoval vládu za snahu znovu spustit jaderné elektrárny a exportovat jadernou technologii do dalších zemí.

"Letos v létě východní Japonsko stále čelí následkům velkého zemětřesení a jaderného neštěstí. Zoufalý boj o obnovu měst pokračuje. Lidé z Hirošimy utrpení z podobné obnovy velmi dobře znají," dodal Macui. "Vyzýváme vládu, aby urychleně přijala a zavedla odpovědnou energetickou politiku, pro niž bude prioritou bezpečnost a živobytí lidí," prohlásil hirošimský starosta.

Facebook komentáře

Nejčtenější