Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Bízková má důvěru českých ropáků

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • rut-bizkova
Spolek krušnohorských ropáků vítá vstup čerstvé nestranice Rut Bízkové do úřednické vlády Jana Fishera, neboť je zárukou efektivní obhajoby zájmů českých ropáků a dalšího rozvoje příropy na úkor přírody. Současně také věří, že nepřipustí výstavbu nebezpečně efektivní uhelné elektrárny v Prunéřově, která by mohla být vážnou hrozbu pro příropu v severních Čechách.


„Paní Bízková má vysokou důvěru ropáckého hnutí, neboť již řadu let úspěšně obhajuje jeho zájmy, zvláště když v minulosti prosazovala zvýšení emisí skleníkových plynů. Také předpokládá, že dá co nejrychleji zelenou staronové elektrárně v Prunéřově, která poskytne lidem teplo i práci a ropákům dostatek zplodin i bezpečný domov v uhelných slojích," uvádí spisovatel, publicista a lingvista Miloš W. Mlčoch z Ekologické sekce Spolku krušnohorských ropáků. 1)
Ropácké hnutí už také obětavou práci Bízkové jednou ocenilo, neboť v roce 2006 obsadila třetí místo v anketě Ropák roku za přípravu Národního alokačního plánu na léta 2008-12, který mohl zvýšit emise oxidu uhličitého ČR o 25 procent, a za podporu plánu na zvýšení čistého vývozu elektrické energie z ČR v letech 2008-12. Ropákem 2006 se tehdy stal Martin Říman (ODS). 2)
„Ve vládě jistě najde další spřízněné duše jako je třeba Martin Pecina, kterého jako nestraníka a odborníka uznává ČSSD," myslí si Mlčoch a připomíná, že Pecina získal titul Ropák 2004 za propagaci Státní energetické koncepce, která počítá se zrušením územních limitů a s výstavbou dvou jaderných bloků. 3)
Ani volební lídr ODS Petr Nečas není k zájmům ropáků hluchý a svůj postoj jasně vyjádřil již v červenci 1997, když prohlásil: „Je třeba redukovat zákon o ochraně přírody, protože brání v podnikání. Zatím žel tomu brání skupina fundamentalistů v parlamentu." Tento jeho odvážný výrok se pak stal Zelenou perlou 2007.


Odkazy na internetové stránky:
1) Miloš W. Mlčoch z Ekologické sekce Spolku krušnohorských ropáků v květnu 1992 upozornil Děti Země a světovou veřejnost, že ropáci objevení v roce 1988 jsou stále na scéně a stal se tak jejich neformálním vyslancem ve světě lidí - více viz Kořeny ropáckého hnutí

2) Výsledky ankety Ropák 2006

3) Pecina ve vládě a Klaus na Hradě je správné ropácké duo (TZ, 11.05.2009)

Facebook komentáře