Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Daniel Solis: Mediální Terorizmus

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
Ve Německé spolkové republice se aktuálně rozvířila debata nad tím, jak je možné, že je německá veřejnost zcela důmyslně a zcela systematicky vystavována výhrůžce teroristického útoku cíleného na zahajovací utkání mistrovství světa ve fotbale žen, které se uskuteční na berlínském Olympijském stadionu již tuto neděli, 26. června 2011.

Aktuální pohrůžka teroristickým útokem na Berlín se při hlubším pohledu může jevit jako rozsahlá amorální marketingová studie, nebo rovnou analýza trhu se strachem. Varování totiž pochází z narážek korporativních kruhů zejména v oblasti multimediální tvorby a nadnárodních reklamních agentur. Neskutečné na celé věci je navíc součinnost některých špičkových politiků a vrcholových úředníků, ne náhodou připomínající "husarský kousek" Orsona Wellese a CBS z 30. 11. roku 1938(!), který tehdy pod vedením prominentních psychologů z oblasti ovlivňování veřejného mínění  a propagandy, vyděsil tidíce lidí lživou živou reportáží o útoku mimozemšťanů na Nový York. Zde je

">krátký záznam jeho komentáře
.

Těmto je především vyčítáno to, že na jedné straně fámy o možném útoku svými výroky podporují, ale na druhé straně nedělají nic, aby explicitně populaci před nebezpečím varovali. V tomto stavu je Německo udržováno již delší dobu. Například minulý rok se hovořilo o plánovaných útocích na Spolkový sněm (Bundestag) prostřednictvím islamistických radikálů. Nedávno se toto téma v mediích znovu otevřelo. Při zatčení tří "podezřelých" na rakouském letiští Schwechat se opět hovořilo o leteckém útoku na Berlín. Německé ministerstvo vnitra nicméně lakonicky prohlásilo, že nemá žádné obavy z možného útoku na Spolkový sněm. To je ve světle rozruchu kolem spekulací o jaderném útoku na Olympiastadion při zahajovaní mistrovství světa ve fotbale žen přinejmenším celkem překvapivé.

Článek rakouských novin Der Standard, ve kterém se hovoří o zvýšeném nebezpečí teroristického útoku na Německo tedy ostře kontrastuje s oficiálním stanoviskem Berlína, zveřejněném taktéž v deníku Der Standard dva dny později. Tato zpráva o chystaném náletu na Spolkový sněm se objevila dokonce i v českém tisku. Zadržení ze Schwechatu byli nicméně opět propuštěni.

Německá právnická kancelář van Geest podala k soudu ve věci teroristické hrozby dokonce rozsáhlou žádost na předběžné opatření k zabránění teroristického útoku na Olympiastadion a žalobu na spolkovou kancléřku Angelu Merkelovou a berlínského zemského ministra vnitra, Ehrharta Körtinga

Anglický text části soudního podání je k dispozici, tak jako kompletní dokumentace a přepracovaná verze s hypertextovými odkazy na zdroje v němčině. V tomto soudním podání navrhovatel předpokládá, že se jedná o útok pod falešnou vlajkou, který má být sveden právě na nějaké vhodné islámisticé extremisty, aby posloužil jako záminka k dalším válkám na středním Východě. Proveden má být útok ale ve skutečnosti tajnou paramilitární složkou Organizace Severoatlantického paktu (NATO) zvanou GLADIO, která v minulosti v Evropě již několik takových teroristických útoků pod falešnou vlajkou prokazatelně prováděla. V tomto případě by byl pachatelem ve sktečnosti opět tzv. státní terorizmus - lépe řečeno terorizmus korporativní, neboť by za zločinem stály mezinárodní organizace s vazbami na státní tajné služby a na soukromé nadnárodní firmy nejen z oblasti státní i soukromé "bezpečnosti" ale i celé řady dalších odvětví, včetně creative industries. Od mýtu islámistických nesnášenlivých extremistů se pomalu dostáváme do reality institucionálního terorizmu, na parketu politické ponerologie. Tuto problematiku populárně rozebírá například klasický film s Robertem Redfordem z roku 1975 "Tři dny Kondora".

Blogeři zabývající se analýzou konspirací mezitím upozorňují na paralely mezi indiciemi, které předcházely teroristické útoky z 11. září 2001 ve Spojených státech a 7. července 2005 v Londýně a indíciemi, které naznačují aktuální možnost útoku na sportovní událost v Berlíně a vyzývají jak veřejnost, tak úřady k mimořádné ostražitosti.

Jak toto všechno ale souvisí s branží creative industries? Dobrá otázka. Původním zdrojem explicitního varování před teroristickým útokem na Olympiastadion v Berlíně je video, které se objevilo na serveru Youtube pod názvem Megaritual 2011. Toto celkem dobře zpracované video uvádí náznaky z různých filmů, reklam a mediálních vstupů na teroristický útok a na datum 26. 6. 2011. Několik tuzemských autorů se již věnovalo analýze klipu a na jejich články bude odkázáno v zápatí.

Při pozornějším pohledu na reklamy, ve kterých se náznaky násilí během sportovní události nepozorovaně vyskytují, se vnucuje  pocit něčeho velmi neblahého - totiž skutečné psychologické manipulace podprahovými (subliminálními) technikami navozujícími veskrze negativní pocity nebo dokonce až úzkost a strach. Tím se ale dostáváme k původnímu významu slova TEROR a tím i k významu pojmu TERORIZMUS. Pokud je obraz prezentovaný multimediálními agenturami jen produktem doby (Zeitgeist) bylo by možné argumentovat tím, že doba je zlá a plná násilí. Připustíme li si ale, že podprahová poselství posílána do nic netušících myslí diváků jsou cílená, protože v nich nalézáme jednoznačný a nezaměnitelný vzorec, musíme konstatovat, že veřejnost se nachází ve stavu nekompromisní informační a psychologické války s korporativními strukturami, které slouží zájmům těch, kteří hodlají nastolit nový světový řád. Řád feudální ve kterém jsou vládci a poddaní. Poddaní v roli podmaněných nevolníků, otročících malé skupince vyvolených. Tento řád je nastolován ohněm a mečem. Boj o naši duši je sváděn na všech frontách - jak kolem nás, tak i uvnitř, v těch nejskrytějších hlubinách našeho podvědomí. Nástroje audiovizuálního průmyslu jsou chirurgické nepostřehnutelné otrávené šípy, které jsou nepřetržitě vysílaly na všechny naše smysl, aby otrávily naši mysl, naše emoce a naše srdce, pokud nám ještě nějaké zbývá.

Vyvolávat sofistikovanými prostředky psychologické války strach v lidech, navozovat atmosféru hrozby teroristického útoku je nejen daleko za hranicí mravních standardů a únosnosti vyspělé společnosti, je to také porušení zákazu mučení a provádění pokusů na lidech. Jistě by stálo za to, proti všem, kteří se na tomto krutém žertu podílí, vystoupit, podrobit je důslednému vyšetřovaní a postupovat podle všech platných pravidel boje proti terorizmu (a že jich není málo). Terorizmus se totiž jak vidno neskrývá pod šátky, burkami nebo ve slujích odlehlých pohoří středního Východu, či pouštních úkrytech afrického Sahelu, ale v našich obývacích pokojích, přímo na televizních obrazovkách a ve studiích televizních a mediálních společností. Tvář dnešního teroristy nemá zjizvený ošlehaný a prošedlým plnovousem porostlý obličej. Je to tvář dobře placeného, dobře vzdělaného vyholeného a vymydleného manažera reklamní agentury, který pracuje v žoldu nadnárodního kapitálu v tažení za ujařmení lidstva plytkým konzumizmem a finančními nástroji. Boj za nastolení absolutistické vlády distopického totalitního režimu, důsledně udržovaného vojensko-průmyslovým komplexem a jeho pohůnky. Nový světový řád byl "zasvěceným" ohlášen jménem ukrytým do logotypů olympijských her, posledních z Vancouveru, Pekingu a těch nadcházejících v Londýně. Ono jméno je slovo ZION (Sión). Díky za toto odhalení patří Riku Clayovy, čest jeho památce!

Nyní se do šíření "poplašné zprávy"

">zapojili i populární němečtí komici
! Ve zde uvedeném klipu je tento fenomén dále diskutován právě ve smyslu psychologické války. Celý smysl této operace by nemusel být skutečný teroristický útok, ale vytvoření napětí těsně před podpisem Euro Paktu. (Více o tomto na konci článku.)

Někteří lidé jsou také znepokojeni skutečností, že během letošního MS ve fotbale žen po zahajovacím utkání se již žádná další utkání na berlínském stadionu nebudou hrát, jak je z řejmé z rozpisu her. Během MS ve fotbale v roce 2006 se přitom v Berlíně odehrálo celkem 6 utkání, jak je zřejmé z tehdejšího rozpisu. Je ale pravou,že atraktivita obou sportovních událostí nesnese srovnání.

Nyní následuje příloha, ve které se pokusíme odhalit vizuální arzenál korporativního terorizmu, který je použit v případě operace "teroristický útok na berlínský Olympiastadion. Jako nástroje použijeme aktuální reklamy pro firmy Nike, Adidas a Deutsch Bahn (Německá železnice), tak jako upoutávku pro koncert hudebníka vystupujícího pod jménem Scooter.

Odkazy na reklamní spoty:

NIKE -

" target="_blank" rel="nofollow"> Make Yourself: Lira's Manifest
 ">ADIDAS - Is All In (long)">ADIDAS Is All In (120 Edition)

Jako hudba k reklamnímu spotu ADIDAS byla použita skladba od francouzské kapely Justice, titul "Civilisation". Pro zajímavost uveďme jejich kontroverzní videoklip k titulu

">CHAOS.

Tento klip navozuje určité paralely s reklamními spoty NIKE i ADIDAS v agresivitě podání i obsahu příběhu.">DB (Deutsche Bahn)

 

" target="_blank" rel="nofollow">Scooter - The Stadium Techno Inferno - 25.06.2011 Hamburg


Další náhodné synchronicity:

 Day 26 - Stadium Music HQ Quality (Lyrics And Download)

Logotyp sportovního supermarketu s názve HIT (zásah/zasáhni) Ovál je unikátní půdorys Olympiastadionu

Reklama na  70. ročník ISTAF na berlínském Olympiastadionu ke dni 11. 9. 2011 (!)">Písnička od Leonarda Cohena "First we take Manhattan then we take Berlin">zde stejná písnička v podání Jennifer Warnes
- někdejší přítelkyně L. Cohena. Zajímavé je intro, kde je narážka na teroristický útok na německo-arabskou společnost, čímž je vyloučena jakákoliv nejasnost ohledně významu obsahu písně. Motiv detailu na hovořící ústa se mimochodem objevuje i v reklamně NIKE. Záběr je z autentické televizní reportáže o teroristickém útoku organizace Rudých Brigád z roku 1986.

Mimochodem - Webcams na Olympiastadionu jsou posledních pár dní mimo provoz.


Příloha

Po té co byla dána možnost poznat jednotlivé spoty by bylo nad rámec této úvahy vnucovat čtenáři osobní poznatky o společných prvcích, které tyto reklamy spojují. Pro lepší pochopení jejího smyslu nicméně prospěje podívat se na pasáž která v reklamě NIKE proběhne během zlomku vteřiny před zraky diváků ale přitom v sobě nese ono jadérko podprahové informace něčeho neblahého. Galerie s první sérií obrázků z reklamního spotu Make Yourself: Lyra's Manifest.

Další galerie obsahuje sérii obrázků na televizních obrazovkách za výlohou, podél kterých ve stejném spotu vede muž za ruku děvčátko v maskáčové bundičce. Interpretaci těchto subliminálních informací necháme stranou. Postačí skutečnost, že tam jsou a asi těžko nám sdělují "kupujte obuv naší značky!" Během zlomku vteřiny se na jednotlivých obrazovkách vystřídá mnoho zkreslených obrázků, které působí zcela démonicky!

Další pregnantní záběry, tentokrát z reklamy ADIDAS používají podobný rytmus i jazyk, jako reklama NIKE, se symboly násilí a nebezpečí si s ní také nezavdá.

Další zajímavé záběry z reklamy NIKE jsou v této galerii. Nebylo přitom cílem srovnávat reklamy NIKE a ADIDAS ale podtrhnout obsažené elementy, které jsou celkem podivuhodné.

Za další studium by stálo také použití barevných kódů a jednotlivé symboliky. To by bylo nicméně nad rámec tohoto krátkého zamyšlení.

Články k tématu

 
"Kdo chce již v červnu provést teroristický útok na Berlín?"  22 Květen 2011 - Daniel Solis

"Chystá se v Berlíně nové 11. září? Video to tvrdí." 24 Květen 2011 - Adam B. Bartoš

 "Megaritual 2011" 14. 6. 2011 - Antonín Baudyš jr.

 

Bonus:;feature=player_embedded">

;feature=player_embedded

Doporučené další odkazy:

Comming out:

;feature=player_embedded"> History Channel: Statue of liberty build by Illuminati;feature=player_embedded">Video:


;feature=player_embedded">


;feature=player_embedded">Illuminaty symols in movies

Mass Mind Control Through Network Television: Are Your Thoughts Your Own?

 

Další indikace, poukazující na místo a čas jsou průběžně doplňovány na Youtube:">Neue Zeichen zum 26.06.2011 Mega Ritual 2011

 

The Simpsons - analýza:

http://www.26-06-2011.de/simpsonsberlinmegaritual2011

k porovnání s událostí z 25.6.2011

Berlín manifestace homosexuálů/homosexuálek:

http://www.euronews.net/nocomment/2011/06/25/germany/

 

EURO PACT:

http://afinabul.blog.cz/1106/euro-pact-27-6-2011

http://www.euractiv.com/en/euro-finance/eu-back-imf-led-plan-rival-us-dollar-news-502236

-- ds --

Facebook komentáře

Nejčtenější