Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Konec iluzí III.

Už jste našli odvahu položit si otázku, jaké jste třeba za poslední 2 roky učinili své nejhorší rozhodnutí? Chcete-li - investici? Jakékoli. ...časovou, emotivní, finanční, zdravotní, poznávací,...?

---

Ano, většinou není ve zvyku se tímto jakkoli zabývat a platí to jak pro jednotlivce, tak i třeba pro celý stát. Je to proto, že se zaměřujeme hlavně na ty dobré kroky. Co se nám strašně moc podařilo. Chlubíme se novými vozy, mnozí si pomlaskávají nad starostlivostí našeho zdravotnictví o jejich novorozence a pocit vítězství začne přifukovat vlastní ego, když najdeme krám, kde je o pět korun levnější chléb. To všechno děláme jaksi automaticky, čímž si ale tímto pocitem dokonalosti uzavřeme výstupy našich selhání...

  • konec-iluzi-iii

...no taky, kdo by to chtěl herdek slyšet! „Vždyť omyly nestály za řeč, zas tak nic moc se nestalo. A vůbec - neotravuj, jdu si pro pivo resp. pro čokoládu.“

Kdepak, to že nový vůz má třetinovou životnost co ten starý, to že hexavakcína udělala z potomka mrzáka a že levnější chléb vedle skutečného ani neležel, se už nehodnotí. Leda až tak nějak historicky a nebo lépe - na smrtelné posteli. Tam už je všechno jedno. Ochablý kusu masa už Svědomí moc nechutná, takže se zahryzávat jistě nebude. Stačí doufat, že nás má soudruh Všemohoucí rád. ...údajně.

Právě teď probíhá přestávka v zotročení lidstva. Je vyplněna růstem „východu“, úpadkem „západu“ a mlžením dosud nevídaných rozměrů. Bohužel, tento úsek dané reality se zdá být natolik napínavý, že si dav nevšiml, že jde „jen“ o přestávku a naopak toto odpočinkové období silně prožívá. A fandí. Fandí dokonce tak intenzivně, že vůbec nezaznamenal, že je zvolenými osobami tiše okrádán a nevšiml si ani značně zvýšeného rizika ohrožení svého zdraví, života a natož svobody!

Otázkou nyní je, jak bude doba od roku 2020 v dějinách zaznamenána. Jako doba vysoce rozvinutého intelektu (chápej solidarity) a nebo inteligenčního nedostatku (chápej debility)? Přece když „Můj respirátor resp. booster chrání tebe“ a „Zbraně pro Ukrajinu zachrání svět“, tak to je jasná solidarita! Co na tom, že respirátor stoprocentně neochrání ani od polétavého prachu a udržitelné reality show EuroNAZI 2022, běžící na Ukrajině, docházejí nejen domácí herci. To přece nic nevadí. V tuto chvíli to není důležité. Každé dítě přece ví, že „První slovo platí a druhé leze z gatí“!

Před-předposlední Doba temna u nás začala jen pár let po konci Smuty v Rusku (1613). Bílá Hora sice znamenala začátek poroby českého národa Germány na následujících tři sta let, ale v těch časech jsme za svá práva a svobodu aspoň ještě bojovali.

V roce 1939, to bylo už značně jinak. Vlastnili jsme slabší, neschopné a o mnoho „připosranější“ vedení státu, takže jsme se „jen“ vzdali. Němci nás tak opět obsadili, zotročili a začali pomalu vyvražďovat.

A současná Doba temna? Dnes už jsme postoupili do té nejvyšší ligy poroby. Ta už probíhá tak, námi zvolené vedení státu nečeká se zdviženou pravicí na příjezd Anglosasů, ale své spoluobčany má v úmyslu si vyzabíjet samo. Vyvraždit a postupně nahradit našimi nepřáteli.

Problém ovšem je, že v těchto legalizovaných zradách netkví podstata současné Temné doby. Kdyby to bylo jen o vlastizrádném vedení našeho státu, tak toho se dá zbavit do oběda. (...nu dobrá, žízeň je při práci veliká, tak možná do svačiny.) Problém dnešní Temné doby je v tom, že spoluobčanský dav vlastizrádnému konání naší vlády fandí a podporuje ho, kde se jen dá.

Před čtyřmi lety, zřejmě na počest vzniku samostatného Československa, se šířila éterem jedna infantilní písnička, ve které použili text, něco jako „co o nás budou psát za sto let“. Nejsem si jist, zda chci znát na tuto řečnickou otázku odpověď. Spíše asi ne. Jsou totiž jen dvě možnosti, přičemž ani jedna není vůči homo sapiens sapiens ani trochu lichotivá.

První možností je, že budeme historicky pochváleni. Budeme ohodnoceni, jak geniálně naše současná civilizace 4.0 zvládla vstřebat a upotřebit všechny informace hlavního mediálního proudu, díky čemuž žijeme v nejšťastnějším období všech dob a čeká nás skvělá budoucnost, ...takže do trojstupu a kupředu levá, milí bioroboti.

Ač tato možnost vypadá naprosto skvěle, tak historická analogie je příliš čerstvá na to, abych se mohl z této pochvaly, byť jen naoko radovat.

A ta druhá možnost? Ta nás zase označí za dvouleté naivní děti, kterým lze nakukat jakýkoli nesmysl. Z jedné strany je fajn, jak zpívá Karel Gott - „být stále mlád“, ale já osobně ani po tomto kronikářském benefitu netoužím.

Zdá se, že není cesty zpět. Možná sice přibylo lidí, kteří poznali, že jejich booster nikoho nezachrání, ale naopak jim samotným podstatně zkrátí život, ale i s tímto Architekt počítal a v záloze má spoustu nových a překvapujících mediálních témat.

Vlastně nejsou ani nové a ani překvapující. Jsou jen zapomenuté a vytažené z posledního šuplíku. A nebo recyklované, jen s tím rozdílem, že nyní bude jejich P.R. zpracováno profesionálně. Už žádný šlendrián. Pořádná mediální kampaň, aby její tvůrci konečně mohli pořádně od srdce zasmát. Již teď se začínají distribuovat kvalitní záběry opičích pupínků, bude to pokračovat kafilériemi a oranžovými skafandry, co likvidují chovy (chápej - naše potraviny), jistě je napadne přihodit nějaké ty prehistorické viry a k nim izolační jednotky pro označené, k tomu nějaké to divadelní drama Intersucho, které občas vystřídají Intermokrem a také reportáže o hroutícím se zdravotnictví, ...no a když budeme hodní, možná přidají i kremelskou či nějakou tu vesmírnou hrozbu.

Výběr témat je za ta léta nezavřených Overtonových oken opravdu nepřeberný a kdo má náladu, čas a baví ho to, klidně si může zpětně kontrolovat, jestli to souhlasí. ...samozřejmě pouze v tom případě, když předtím nezmrzne, nezemře hlady a zbudou mu na osobním čipu otroka volné body na pořízení bezúhlíkové tužky a udržitelně – rozvojového papíru.

Dan Niel

5/2022

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře