Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Ano, jsme ve válce. ...a to ne v jediné!

Pokud si kdokoli z amatérských i profesionálních politologů myslel, že se koaliční slepenec krátce po volbách 2021 rozpadne, krutě se pletl. Totiž technicky (či spíše psychologicky) je to zcela vyloučeno.

Všechny koalice, co se kdy ve světě doteď rozpadly a vlády podaly demise, tak šlo hlavně o průsery z nějakých kompro-archivů nebo mediální štvanice a nebo o volební programy. Třeba že Žlutí chtěli pro své fanoušky na silnicích zatáčky jen doprava a Hnědí, zas pro ty své voliče, jen doleva. Zásadní problém, ale zcela neřešitelný. Prostě, když si jedni myslí, že je pro lidi dobré jezdit tak a druzí zase onak, je nutné provést škatule, škatule.

  • ano-jsme-ve-valce-a-to-ne-v-jedine

Podstatou rozpadu vládních koaličních slepenců je tedy často zásadní neshoda v tom, jak udělat voličům dobře. Nebo popravdě - jak co nejlépe před voliči naoko nesmiřitelně prezentovat moudra spin doktorů, dobrá srdce, laskavost, sociální cítění a spravedlnost, aby jim to příště zase hodili. ...jenže, to bylo.

Když se teď přeneseme, z dob dávno minulých, do dimenze od roku 2020, kde jde zvoleným jen o to, jak co nejvíce život všem voličům znechutit, rozpad je téměř nemožný. No umí si někdo představit, že při předhánění se ministrů, kdo na občany vymyslí větší zhovadilost, by se jedna parta tak nakrkla, že by to vedlo až k rozpadu koalice?? Kdepak! Spíše ten, jehož zhovadilost byla méně zhovadilá, než zhovadilost někoho jiného, bude do příštího jednání vlády intenzivně přemýšlet nad zhovadilostí ještě zhovadilejší.

Libo-li symetrický názorný příklad, jak tento fenomén „Sígr“ přesně takhle ve vládě funguje...?

Dva žáci, co rostou do kriminálu, byli zase „poškole“ a tak se domluvili, že se škole pomstí. Jeden chce pod rouškou noci rozbít kamenem okno v ředitelně, druhý to vylepší, že i v učitelských kabinetech. První se nechce nechat zahanbit a navrhne rozbít všechna okna, druhý k tomu navrhne ještě posprejovat dveře. První k tomu přidá polití dveří benzínem a jejich zapálení a druhému nezbyde, než navrhnout zapálení celé školy. Oba sígři se tak mohou ještě chvíli přetahovat přes prořezání pneumatik učitelských aut, podpálení jejich bytů a jestli jsou dostatečně zdatní, mohou skončit až ublížením na zdraví.

Ano, přesně takhle funguje nepříliš inteligentní podsvětí. A bohužel si Čechoslováci si toto podsvětí delegovali do posledních dvou (zřejmě i více jak dvou, jen to ještě nebylo tak viditelné) Vlád a Parlamentů ČR, přičemž dnes je nemožné, aby to neviděli i nevidomí a klidně i po totální lobotomii.

...jenže, co když to tak není? Co když těch pár ošklivých pomlouvačných odstavců shora jsou jen nepochopením aktuální, prudce inteligentní, vládní a parlamentní koalice??

Ano, ano, je to docela možné a pokud se někomu zdá, že jsem byl na začátku příliš drsný, možná má pravdu. Budu to teď muset napravit. Udělám to tak, že prohlásím, že výjimky existují a že možná jediným světlým místem v řadě ubohých čtrnácti posledních Vlád ČR je náš současný vedoucí služebníků, Petr Fiala.

Pro pořádek by se možná hodilo vhodit do ringu seznam oněch našich posledních hlavních sametových služebníků. To aby si čtenář mohl sametově zavzpomínat, uronit slzu, ...a tak. Zde jsou: Pithart, Klaus, Tošovský, Zeman, Špidla, Gross, Paroubek, Topolánek, Fischer, Nečas, Rusnok, Sobotka, Babiš, Fiala.

Rád bych se pletl, ale právě jsem pojal podezření, že většina z vás začala seznam celkem vážně hodnotit a hledat v něm svého ne/oblíbence. A nebo jen toho, kdo za svou službu spáchal nejméně nepotrestaných trestných činů? Nemá to moc smysl a pojďme raději do reálií, protože v Akademii Straky Zlodějky se nám vloni uhnízdil vystylovaný pták, co vyměnil modrou za fialovou - pan Petr Fiala.

Nikdo mu nevěřil. "...politika je špína, takže jak to tak asi může dopadnout, když politolog vstoupí do nejvyšší politiky?? Vždyť to je jako se pokoušet vylepšit zápach žumpy smradlavým vejcem!", komentoval Fialu národ. A nebo se šíří dokonce takové věty, že díky Petra Fialy český národ, po dlouhých staletí dohadů, konečně přišel na význam slovního spojení "Fialový hnus". Tohle vše ja samozřejmě hluboké nepochopení Fialových nadlidských, skoro až hologramově fiktivních schopností umělé inteligence.

Fiala to má neskutečně těžké. Je to proto, že se ještě nikdy nikomu z předchozích třinácti služebníkům nezdařilo, že by splnili to, co slíbili. Všichni předchozí byli lháři, mlžiči a tlučhubové, takže jsme si na slovo chlapa – premiéra ještě nezvykli. To má ovšem za následek, že Fialovo prohlášení „Jsme ve válce“ hlavně svobodná alternativa vnímala (a stále vnímá!) jako přehnaně afektovanou průpovídku. Prý aby si Fialy ve funkci premiéra vůbec někdo všiml!

...ale ono tomu tak vůbec není! Je to možná k neuvěření, ale Fiala má pravdu - My Jsme Skutečně Ve Válce a To Až Po Uši, ...a to ne jen v jediné!

Válka má mnoho podob, od hry Lodě, co se hraje pod lavicí na čtverečkovaném papíře, až po shazování atomovek na občany Hirošimy a Nagasaki. Je jasné, že do prostoru mezi tyto dvě krajní meze pojmu „Válka“ se vejde téměř nekonečné množství jejich variant.

A proč má Fiala pravdu, když tvrdí, že jsme ve válce? Je to prosté:
a) pokud o sobě prohlašujeme, že patříme k západu a
b) západ vojensky i nevojensky pomáhá fašistům v boji proti antifašistům
zcela nepochybně jsme také fašisté a jsme ve válce proti antifašistům.

Ač se to asi svobodné alternativě nelíbí, selskou logikou jsme dokázali, že Fiala hovoří pravdu o tom, že jsme ve válce a tak zbývá ještě poukázat jeho schopnost precizní vojenské strategie. Té si bohužel ještě nikdo nepovšiml.

Je jasné, že porazit ruské antifašisty není jen tak. Hitlerovu Třetí Říši v roce 1945 rozdrtili na práškové hnojivo (díky čemuž mimochodem já mohu psát a vy číst tento text), takže zkušeností s fašisty mají více jak dost. Fiala to pochopil jako první politik na světě a došlo mu, že vojensky ruské antifašisty nikdo neporazí. Zkrátka to nejde. Pokoušet se házet na Moskvu atomovky, jak by si přál dutohlavý generál Pavel, je zbytečné a lámat si na této činnosti zuby zcela antiproduktivní.

Je pravdou, že se sice naoko zapojujeme do vojenské pomoci fašistům a postupně jim posíláme jeden sklad zbraní za druhým, jenže to je jen zastírací manévr. To proto, aby ruští antifašisté neprohlídli Fialův geniální plán.

Než se dostaneme k samotnému tajnému Fialovému plánu, nutno předeslat, že zatím jej v praxi ještě nikdo nevyzkoušel, takže svou podstatou je tedy zcela originální a nobelovsky objevitelský. ...a možná právě z tohoto důvodu je nutné jeho ostré nasazení proti antifašistům z utajení dokonale nacvičit, dopilovat do posledního detailu a to až do samotného konce. Pokud by se cokoli v přípravě zanedbalo, ruské antifašisty nikdy neporazíme a hrozilo by celosvětové vyhynutí militaristů, nacistů i fašistů, což jak jistě uznáte, nesmíme my fašisté nikdy dopustit.

Podstatou Fialové strategie je fialovo-filozofická úvaha o tom, kdy je země, o kterou má někdo zájem, dobyta. Je jasné, že je dobyta, když je zničena vojenská obrana. ...jenže jak jsme si řekli, tady nám, fašistům vůči antifašistům, pšenka nepokvete. Nezbývá než druhá možnost, obejít vojenskou obranu a zničit to, co vlastně brání. ...tedy civilní obyvatelstvo, včetně starců, žen a dětí. Pokud se nám, fašistům toto podaří, antifašistické Rusko bude na hlavu poraženo a s těmi svými novými super-hyper-zbraněmi se pak můžou akorát tak vyfotit.

A jak na to? Jak vyhubit civilní obyvatelstvo bez jediného výstřelu?

Z prozatím probírajících taktických tahů to překvapivě vypadá, že to nebude zase tak těžký úkol. Fiala je sice ve fázi nácviku, který probíhá v utajení na celém území České republiky, ale na první dobrou jsou předpokládané výsledky nadmíru povzbudivé. Pokud se mu podaří všem nám tady sebrat inflací všechny peníze, omezí nám přísun tepla, teplé vody, plynu a elektřiny, místo potravin nám nabídne hmyz a to, co prasata odmítnou žrát, lékařům resp. policajtům dá pokyn vpichovat všem do těla toxické látky resp. obušky, a naše genocida se mu na našem území vydaří, tak prostě není možné, aby tentýž geniální postup na těch 150 milionů ruských obyvatel nezabral a všechny Ruské antifašisty taktéž nevyhubil.

Sláva Petru Fialovi, sláva jeho schopnostem, sláva géniovi a sláva jeho tajnému plánu! (Omlouvám se, pokud jsem na nějakou aktuálně ideologickou „Slávu“ náhodou zapomněl)

Dan Niel (11/9/2022)

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře