Odsuzuji násilí na Majdanu, stejně jako v Oděse. Za vraždy musí být potrestáni i ti, kteří zapálili budovu plnou lidí v Oděse i ti, kteří stříleli do Berkutu a demonstrantů na kyjevských ulicích.

Vláda v Kyjevě nemá pod kontrolou obrovské území. Není legitimně volena a nemůže mít autoritu. Není možné milióny lidí nutit, aby se podřídili vládě, která ozbrojila extremistické bojůvky a nazvala je Národní gardou. Pokud v Ženevě byla podepsána dohoda o složení zbraní, týká se to všech. Požadovat to po jedné skupině není možné. Nemůžeme podporovat idioty, kteří nemají dost rozumu k tomu, aby sedli k jednacímu stolu a místo toho posílají na vlastní obyvatele tanky a vrtulníky. 

Fašismus dovedl již jednou svět k miliónům mrtvých. Při vzpomínce na ně, pojďme společně odsoudit a přestat podporovat extremistické chování. Slušní lidé žijí i na Ukrajině. Ať jsou jakékoliv národnosti, zaslouží si žít v míru.

Nedostali jsme od voličů mandát dovést zemi k chaosu ani ke spolupráci s fašisty. Máme přijaty jasné a srozumitelné zákony, které propagaci hnutí podporujících rasovou nesnášenlivost trestají. Dnes se tváříme, že na Ukrajině fašismus není. Z prohlášení mnohých představitelů dnešní Ukrajiny je zřejmé, že je hluboce zakořeněn.

Počet mrtvých se na Ukrajině začíná počítat na stovky. Ještě je čas to zastavit, zítra jich mohou být tisíce a může být pozdě.