Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Volební desatero

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

1. Opravdu chcete volit knížete, jehož otec Karel VI. Schwarzenberg využíval k práci v panských lesích Čechy, Slováky, Židy a Cikány z pracovního tábora v Letech, který byl dokonce na jeho popud za tímto účelem zřízen?
Viz. kniha Bouře, autor Paul Polansky, hlavní pramen: třeboňský oblastní archív;

  • volebni-desatero


2. Opravdu chcete volit knížete, který řekl, že považuje Benešovy dekrety za neplatné a Dr. E. Beneše by postavil před Haagský tribunál?

3. Opravdu chcete volit knížete, jenž je místopředsedou vlády, s jejímiž reformními kroky nesouhlasí drtivá většina českého národa?

4. Opravdu chcete volit knížete, předsedu strany TOP 09, který se vyjádřil, že by po svém znovuzvolení svou stranickou příslušnost svlékl jako kabát?

5. Opravdu chcete volit knížete, který může zajistit M. Kalouskovi faktickou beztrestnost? A nechal se též slyšet, že se po svém zvolení prezidentem bude s M. Kalouskem radit o jménech nových členů bankovní rady ČNB?

6. Opravdu chcete volit knížete, který lidu objasnil, že v podstatě nehodlá navštěvovat Sněmovnu, čímž snad hodlal demonstrovat svou narychlo (tedy pokud bude zvolen) spíchnutou nadstranickost?

7. Opravdu chcete volit knížete, kterého vyzval Brigádní generál Alexandr Beer, nositel Řádu Bílého lva, hrdina od Dukly, Sokolova a Kurska, aby odstoupil z kandidatury na post prezidenta kvůli výrokům ohledně prezidenta Edvarda Beneše a dekretů, jež vydal?

8. Opravdu chcete volit knížete, který v souladu s nynější vládou umožnil vrátit církvím majetek, o němž není jasné, zda jim náleží? Jedinou jistotou v té souvislosti je, kdo vše opět zaplatí, byť s tímto vládním nařízením nesouhlasí?

9. Opravdu chcete volit knížete, kterého finančně podporuje Z. Bakala, takto prý neformální poradce pana Schwarzenberga?
Ten Bakala, který v r. 2004 koupil skupinu Karbon Invest, čímž mj. získal 45 000 bytů, které slíbil prodat nájemníkům, což ale neučinil, převedl je na svou realitní společnost a soud dal v únoru 2012 za pravdu L. Zaorálkovi, který toto chování označil za gaunerské?

10. Opravdu chcete volit knížete, který se v rámci předvolebního Duelu s M. Zemanem vyslovil ostře proti lidovým referendům, coby překážce parlamentní demokracie?
Není snad takový názor v rozporu s podporou občanské společnosti? Vysvětlila jsem si ten výrok správně jako zprávu voličům: Zvolte mne a pak už mi do ničeho nemluvte? Jedná se jistě o pokračovatele V. Havla, za nějž ho mnozí považují?

Zvolíme-li knížete Schwarzenberga prezidentem, nestane se zřejmě nic. Přesně řečeno, domnívám se, nic dobrého. Nakonec jde přece o funkci především čestnou, že? Těžko se nám může svět víc smát, než dosud. Třeba kvůli korektnosti našich vyvážených novinářů, kteří, těžko uvěřit, že by taková věc byla možná, nicméně se jim podařila statečně v součinnosti s většinou české kulturní fronty, kterou mnozí mylně považují za intelektuální elitu (Nebo snad tolik milujeme prostinké, pozlátkové, bulvární serepetičky?), překonali sami sebe a ani se nepokusili nebýt tolik okatými v činění průzračně čirého PR knížeti. Je zapotřebí si uvědomit, že novináři jsou také jen lidé, mají své majitele, tedy pracují v redakcích, které mají své majitele. Ti jistě nevlastní tisk kupříkladu z těch romantických důvodů, aby udělali veřejnosti radost.

Držím nám všem palce, abychom při nadcházejících volbách, ať už zvolíme Miloše Zemana nebo Karla Schwarzenberga, volili dle svého svědomí a pokud možno co nejvíce informováni (k čemuž, jak jsem si dobře vědoma, jsem mnoho nepřispěla).

P.S. : Napadl mne obrázek na placku do klopy kabátu – obrysy lidské tváře bez vyznačení očí, uší, úst, nad čelem punkerské číro a pod tváří nápis: VOLÍM ESTABLISHMENT!

Facebook komentáře