Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Vít Rossignol: Španělsko, protesty, demokracie, Česko...

  • Rossignol3
Na Hyde Parku(ČT24) proběhla velmi informativní beseda se španělskou dvojicí o protestech ve Španělsku; nejde jen o 15M, Španělsko a pomoc rozšíření protestů jinam, ale spíš o to si spolu uvědomit celkovou krizi současné tak zvané demokracie jako celého systému; tak zvaných voleb, s někým nějak navrženými kandidáty, s kvalifikací chtíče moci, ale většinou bez potenciálu uspokojit své materiální požadavky na volném trhu.

 

Voleb pro volby, kde zvolení systémově kašlou na ty, kteří je volili, s limity profesionálních politiků, jako zaměstnání, v tzv."zastupitelské" demokracii a také jejich zákonité korupce, médií jako služky neveřejných zájmů neveřejných elit, které informují o zástupných problémech a quasi-událostech... Ale tváří se jinak! Na obrazovce v pořadu proběhly nepochopitelně surové zásahy proti nebránícím se demonstrantům, o kterých jsme nic v médiích, plných "lidských práv" neslyšeli, nebylo to v Rusku ani Číně... zato posloucháme na BBC/CNN stejné kecy kolem dokola a vidíme hodinu stejný obrázek malého tryskáče s Ratko Mladičem, to jsou "zprávy", kterými nás krmí, abychom žili v jejich virtuálním světě - ale že se rodí nové vnímání politiky, to vědět nemáme... Že jsou média skrytě řízena není konspirační teorie, jak to hezky shazují, ale denně potvrzovaná realita. Lidé, zvl. mladší, touží po přímější demokracii, nikoli podnikání v politice a získávání a prodávání neférových výhod...

Bohužel, nejsme ve Švýcarsku, kde jsou funkční termíny krátké, v úřadě se pak musí moc makat a jde o osob.finanční ztrátu, je to tedy oběť... Proto dočasně a krátce. A vsadím se, že téměř nikdo nevíme, kdo je ministr zahraničí, ani president. Není ani důvod, nic se nestane.

Je toto příležitost pro menší stranu, jako třeba SZ, zoufale potřebující témata k oslovení kohokoliv neideologizovaného?Asi ne pro Jacques-havloidní-gendero-lidskoprávní kliku, skloňující holocaust, Romy a Tibet, když se to hodí k deklaračním, válcovacím a zastrašujícím účelům, ale ignorující utrpení tř.Palestinců, v mnoha směrech dnes v podobné situaci. Ale špička vývoje už je jinde, aniž by to pro-atlantičtí pravdoláskaři pro nás předem nastolili a pře(d)žvýkali.

A kontrolovali, zatím. Přitom by to mohlo oslovit novou, aktivní generaci přemýšlejících lidí. Podobné akce se chystají i u nás. Jakou že to máme Orwellovskou mediokracii, která se pořád sama chválí a propaguje a nám stále opakuje, jak jsme z ní všichni nadšení, když nic jiného lepšího neexistuje..? Zlé jazyky tvrdí, že to je vlastně rafinovaná EURO-AM diktatura v přestrojení za demokracii, nebo její karikatura... Možná se v sobotu na Václavském náměstí, nebo jinde, jindy, objeví i starší, zklamaní lidé, vedle těch idealistických mladých a dají třeba protestu větší hloubku...

Vít Rossignol

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře