Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

V Čechách už svoboda není!!!

Na Sezn…, se rozjela nová platforma vytvářející prostor všem lidem, kteří chtějí říci svůj názor, nebo jen pocity, či něco napsat…

Hurá, mám rád podobné platformy. Ać se to na první pohled nemusí zdát, poskytují nepravdivější popisy, zprávy a názory. Protože to píšou sami lidé. Lidé to je společnost, není to médium podřízené vlastníkovi, který zase těm co mají peníze, jestli mi rozumíte.

Tak jsem napsal článek a oni mě po dvou dnech zablokovali a už nemůžu psát veřejně . Důvodů je mnoho ale ten nejzávažnější: “Mé názory nejsou ve shodě se všeobecně přijímaným narativem!“

  • v-cechach-uz-svoboda-neni
  • v-cechach-uz-svoboda-neni
 

Věděli jste, že Rusko je svobodná země, ve které třeba na Rudém náměstí můžete kritizovat prezidenta a nic se Vám nestane? Samozřejmě ale musíte mluvit o tom americkém. Často jsem tento vtípek slýchával s dovětkem, jak jsme rádi za svobodnou ČR.

Skutečná svoboda je, když nejste cenzurování. A Váš názor může být blbý a ještě blbější, ale společnost je schopna Vaší debilitu detekovat racionálním uvažováním. Jenže když se v republice a potažmo ve světě vyčlení majitelé médií mající obrovský dosah v rámci veřejnosti, tak jak se ubráníte například tomu, když někdo ještě mocnější majitelům řekne: „Podívej, všeobecně přijímaný narativ je NAOČKUJ SE – JE TO SPRÁVNÉ, EMISE CO2 ROSTOU PROTOŽE KRÁVY PRDÍ, ROMÁN 1984 JE O KOMUNISMU aj.“ Tak vlastně zaniká diskuze, tím se zabijí racionální myšlení a vznikají docilní lidé.

Docilní lidé jsou lidé kteří se snadno naučí a přijmou za své to co si společnost přeje, aby se naučili. Včetně toho, čemu mají věřit. Neumějí však přezkoumat, do jaké míry a jakým způsobem vše co se naučili jim je prospěšné. Často toho nejsou schopni, pro nedostatek odborných znalostí a nebo váhu tradice. Často je to ani nenapadne se zamýšlet nad tím, že by to mohli přezkoumat! A kdyby přeci jen se vyskytla černá ovce, tak bude umlčena většinovým názorem – a to je ten všeobecně uznávaný narativ, který je do společnost implementován médii. Takže začarovaný kruh.

Demokracie ano, ale panáčku – musí to být ta naše varianta demokracie. Jinak jdi z kola ven. . .

Chceš svobodný svět bez majitelů a mocných? Tak si uvědom, že v současném spotřebitelském formátu nikdy nebude. Musíme změnit formát na Tvořivou společnost. Tam bude dobře.

Podporuj projekt Tvořivá společnost…

Zdroj: https://lukassmoody.blog.pravda.sk/2023/04/28/v-cechach-uz-svoboda-neni/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře