Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Turecko, Sýrie, Ukrajina: demokratický matrix, fašizující realita

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

„Je nutné využít nacionalistické síly, ať již jsou jakkoliv reakční. Posléze je vždy možné se jich elegantně zbavit. Neboť s pomocnými oddíly se nesmí dělat okolky."
(Franz-Josef Strauss, bývalý bavorský premiér a předseda CSU v týdeníku Der Spiegel, 12 / 1970). 

„Napsal jsem 17 románů a přitom zjistil, že se vymyšlené zdaleka nevyrovná skutečnosti." (John Grisham)

  • turecko-syrie-ukrajina-demokraticky-matrix-fasizujici-realita

Prolog

Česká vláda, plně zaměstnaná projevy solidarity s novou hnědo-oranžovou vládou v Kyjevě, je opět zcela mimo realitu. Ať již z neschopnosti nebo z oportunizmu ladí notu s transatlantickým chórem, který (po kolikáté již?) dělá z katů oběti a naopak. Tandem EUSA postavil Ukrajinu před volbu 'Rusko nebo my' a inscenoval následně v Kyjevě násilný pevrat, posvětil protektorátní (oficiální terminus: přechodnou) vládu složenou z hnědých militantů a oranžových oligarchů, která obratem dala praktickými kroky najevo, kde a jak se bude konat následující "mejdan".

Co na západě Ukrajiny platilo za "legitimní povstání proti proruskému diktátorovi" je na východě "agrese", "násilné porušení práva" a "útok na orgány státu". Kdybychom tuto orwellovštinu měli přeložit, potom asi jen do ještě jen do její tvrdší verze: násilné svrhnutí svobodně zvolené "proruské" vlády ozbrojenými "proevropskými" korpsy za asistence politické elity Západu je legitimní, zatímco lidové "proruské" povstání proti ilegitimní "proevropské" vládě porušuje "proruskou" ústavu, která byla předtím "prozatimní proevropskou vládou" dána k ledu a je tedy nezákonné.

Jisté je jedno: ignorování faktů, falešné historizmy, lži, manipulace a polopravdy vytržené z kontextu, jednoduše všechno, co se hodí so strategického plánu totální hospodářské a politické usurpace dosud nekompatibilních zemí, se stalo metodou západní politiky, na jejímž konci se nacházejí smrt, chaos a rozvrat. Snad ani největší naivka si již nemyslí, že se jedná o náhody nebo o omyly.

Postupující devastace a vojenská dobrodružství mají systém s názvem "absolutní zisk" globální finanční elity a jejich státních služebníků. Politická, náboženská nebo etnická příslušnost jejich členů, v rámci doposud platných historických paradigmat udržovaných autocenzurou politické korektnosti se nestala jen druhořadou. Její pseudo-pluralita zdánlivě neslučitelného se stala perfektním a zároveň perfidním faktorem manipulace mas prostřednictvím zglajchšaltovaných masmédií při vedení "humanitárních" válek i všech dosavadních "jarních" a "pro-europských mejdanů". Jen tak jsou možné ony ochotné koalice "přátel" Kosova, Libye, Sýrie nebo třeba Ukrajiny, ve kterých najdeme bok po boku "socialistu" Hollanda z Francie, matky všech republik, rádoby osmanského sultána Erdogana transferujícího laicistickou Tureckou republiku do muslimsko-bratrské totality, wahabitské golfské feudály, izraelské sionisty a ukrajinské banderovce. Blíží se Velikonoce, a tak k tomu dva biblické citáty chudého proroka z Nazaretu, kterého tentokráte znovu přibíjí na kříž "osvícený Západ" : 'podle ovoce se pozná strom' a 'nikdo není tak slepý a hluchý jako ten, kdo nechce vidět a slyšet'.

Osmanský "mesiáš" od Bosporu

Již před komunálními volbami zaznamenal Istanbul nepokoje, které takřka bez přestávky navazují na dramatické události z roku 2013. V minulém létě začaly v Turecku masové protesty proti politice vládnoucí AKP, proti islamizaci společnosti a totalizaci státu. Demonstrace, kterých se podle střízlivých odhadů aktivně účastnilo na 2,6 milionů občanů, byly nejbrutálnějším způsobem potlačeny - včetně mrtvých a těžce zraněných. Jak známo, západní vlády nezavedly sankce a nezablokovaly konta, ale pouze vyjádřily „znepokojení", EU nevyslala do Ankary personální euro-trojku, ba naopak. Samolibý rádoby sultán Erdogan, který krok za krokem proměňuje sekulární republiku v diktaturu muslimského bratrstva tureckého střihu, zůstal klíčovým strategickým spojencem západních „demokracií" v podpoře ozbrojených džihádistů v Sýrii.

Před několika týdny došlo k opětovným mohutným protestům proti vládní cenzuře internetu, na které bezprostředně navázala nová vlna masových demonstrací proti Erdoganovu režimu. Důvodem byla smrt patnáctiletého Berkina Elvana, kterého loni hned v prvních dnech protestů zasáhl do hlavy policejní granát se slzným plynem. Mladík se nacházel devět měsíců v kómatu. Bezpečnostní síly postupovaly proti demonstrujícím s obušky, nasadily vodní děla, slzný plyn a gumové projektily ( 1 ).

Dosavadní bilance nové vlny demonstrací jsou dva mrtví ( 2 ). Kromě policisty, který utrpěl srdeční infarkt poté, co v jeho autě zřejmě omylem vybuchl slzný granát, zemřel během útoku ozbrojených civilistů dvaadvacetiletý demonstrant. Do dnešního dne není jasné, kdo za útokem stojí, evidentní je pouze netečnost bezpečnostních orgánů, což hovoří pro variantu, že za útokem stáli převlečení policisté nebo militantní příznivci Erdoganovy AKP.

V současné zčásti nepřehledné situaci plné politického i fyzického násilí visí otazník i nad rolí ultranacionalistické organizace Šedých vlků ( 3 ). „Evropa" s „Amerikou" opět mlčí, politický turizmus západních „strážců demokracie" se na rozdíl od kyjevského euro-mejdanu nekonal, německá masmédia hovořila o „kraválech". Pouze Evropský parlament se rozhoupal k neslanému, nemastnému protestu: podobné jednání prý ohrožují turecké aspirace na členství v Unii. Vzhledem k veřejnému tajemství, že Berlín, Paříž a další Turecko v EU nikdy nechtěli a nechtějí, nejde o politický nátlak, ale o cynický alibizmus.

Mezitím proběhly komunální volby, které stály ve znamení fakticky politické libovůle vládnoucí AKP: cenzura internetu, "vypnutím" twitteru a YouTube jsou ty nejspektakulérnější příklady. Otazníky ovšem visí i nad samotnými volbami, ve kterých opozice obvinila vládu z manipulace. Dobrovolní volební pozorovatelé uvedli čísla, která se silně rozcházela s údaji centrální volební komise. Tak např. v některých volebních obvodech mělo převýšit množství odevzdaných hlasovacích lístků počet registrovaných voličů, v Ankaře zase kandidát AKP zvítězil nad republikánským kontrahentem o 0,9%, což znamená 30 000 hlasů. Podle pozorovatelů se přitom mělo ztratit na 70 000 hlasů pro kemalistickou opozici, její strana CHP požaduje jejich opětovné sčítání. Podobné případy byly hlášeny i z dalších míst. Je zvláštní, že v hlavním městě i jinde došlo právě v době sčítání hlasů k výpadkům elektrického proudu, které ministr pro energetiku vysvětlil v provinciích nepříznivým počasím, v Ankaře kočkou, která prý překousla kabel rozvaděče. Washington, Brusel i Praha mlčí, upevňování mocenských struktur konzervativních islamistů na úkor sekulárních republikánů je zřejmě v jejich zájmu. Nebo v rámci plánů změny režimů v Libyi a Sýrii vypustili z řetězu nevypočítatelného pitbula, kterého nyní tak jako tak jen těžko mohou peskovat, i kdyby chtěli?

Ať tak či onak – AKP vedla od minulého léta takřka nepřetržitou brutální policejní a politickou kampaň proti veškeré opozici i bývalým Erdoganovým přátelům, kteří se s ním rozkmotřili. Důsledkem je pokračující oklešťování demokratických svobod a demontáž právního státu za tichého souhlasu severoatlantických partnerů.

Není pochyb, že je situace na Ukrajině vážná, nicméně nebezpečí válečného konfliktu, který může lehce z regionálního přerůst ve světový, existuje díky Erdoganově agresivní politice právě na turecko-syrské hranici. Důvodem, proč vláda zablokovala youtube, bylo totiž uveřejnění rozhovoru na mezi ministrem zahraničí, zástupcem šéfa generálního štábu armády, ředitelem tajné služby a státním sekretářem pro zahraniční záležitosti, ve kterém zvažují možnost fabrikace důvodu k napadení Sýrie tureckou tajnou službou s využitím islamistických brigád operujících v oblasti Aleppa ( 4 ). Tento inscenovaný ‚casus belli' by představoval nejen neslýchané porušení mezinárodního práva a válečný zločin, jehož organizátoři by museli stanout před mezinárodním soudním tribunálem, ale i přesto, že o pravosti dokumentu není pochyb a že jde o členskou zemi NATO, která zamýšlí rozpoutat válku, euroatlantické centrály mlčí.

Bizarní koalice ochotných na Maidanu

Podle zpráv, které se objevily v „nemasových" médiích působili na Maidanu nejen oranžoví euro-oligarchové a militantní ultranacionalisté (samozřejmě kromě těch demonstrantů, kteří se protestu účastnili z naivního idealizmu, kteří sehráli roli užitečných idiotů a kteří jako v ostatních „demokratických revolucí" pod patronátem USA, EU a MMF nebudou mít na další vývoj v zemi sebemenší vliv), ale i paravojenská skupina z Izraele ( 5 ).

Informace o tom přinesly jak zahraniční prameny, tak i, byť poněkud bizarním způsobem a zřejmě omylem, česká televizní stanice ČT24 ( 6 ). Pokud tyto informace odpovídají skutečnosti, potom by bylo nutné položit otázku, jaký cíl sleduje Izrael na Ukrajině a jakým právem si přisvojuje právo zasahovat, navíc takovýmto způsobem, do událostí v zemích, které se dokonce nacházejí na jiném kontinentu. Oficiálně izraelské orgány pravděpodobně jako vždy o ničem nebudou vědět, neboť se "bezesporu" jedná o „soukromou humanitární iniciativu několika jedinců".

Samozřejmě se nad tradičním mlčením vlády lze usmát, jak ale vysvětlit fakt, že příslušníci elitních jednotek jezdí „privátně" po světě, pomohou po boku smrtelných nepřátel-neonacistů svrhnout legitimní vládu a úřady nebo židovské organizace ve světě to nezajímá? Nemluvě o tom, že se jedná o hrubé porušení kodifikovaných zásad mezinárodního soužití a že si lze domyslet reakce Tel Avivu a „mezinárodního společenství", kdyby se jednalo o podobný případ v ulicích izraelských měst. V případě autenticity výše uvedeného tedy jde o věc, která daleko přesahuje mezinárodně-právní mantinely. Jak si vysvětlit, že židovská komunita v Kyjevě žije ve strachu před těmi, kterým jejich bratři z Izraele dopomohli k moci? Otázku lze i obrátit: jak je možné, že izraelské komando bojuje na straně pravicových extremistů, před kterými prý měli židovští obyvatelé Kyjeva hledat spásu na venkově ( 7 )?

Jde o stejný fenomén, který by podle zažitých eticko-politických paradigmat vůbec nesměl existovat, jako například podivná role Izraele v souvislosti se syrským džihádem. Jeho oddíly mohou naprosto nerušeně operovat v bezprostřední blízkosti pozic izraelské armády na Golanech, která neodstřeluje je, ale regulérní syrskou armádu. A proč tyto a podobné události nejsou předmětem seriózní diskuze jak na mezinárodní úrovni, tak v rímci vlády ČR nebo na půdě českého parlamentu? Proč prezident Zeman, který jinak dokáže hovořit jasnou řečí bez zábran a ohledu na diplomatický bonton (viz jeho návrh přímo zapojit do ukrajinské krize NATO), veřejně neodsoudí islamistický teror v Syrské arabské republice a nevysloví se proti podpoře tvrdého jádra "přátel Sýrie", které se džihádistům dostává, včetně nebezpečného hazardu Erdoganovy vlády, která evidentně počítá s automatickou podporou aliance? Může se totiž stát, že se naši vojáci velmi rychle ocitnou nikoliv na Ukrajině, ale v tureckém pohraničí, aby ochránili "civilisty" z Al-Kajdy a podpořili turecké nároky na osmanské restituce v Sýrii.

Kdo je přítel, kdo nepřítel, co je realita a co show pro masy politických konzumentů? A kdo nám dá odpověď?

( 1 )
http://www.tagesschau.de/ausland/amnestybericht100.html

http://www.tagesschau.de/ausland/tuerkei-protest122.html

http://www.heute.de/tuerkei-tod-von-teenager-massenproteste-gegen-erdogan-32312128.html

http://www.huffingtonpost.de/2014/03/12/bilder-tuerkei-unruhen_n_4948931.html

( 2 )
http://www.bz-berlin.de/aktuell/welt/tote-nach-heftigen-protesten-in-der-tuerkei-article1814970.html

http://www.welt.de/politik/ausland/article118010912/Tuerkische-Schlaeger-terrorisieren-Demonstranten.html

http://www.taz.de/!134762/

http://www.jungewelt.de/2014/03-14/054.php

( 3 )
http://www.faz.net/aktuell/politik/inland/tuerkischer-nationalismus-rudel-auf-beutezug-12187935.html

http://www.ask.com/wiki/Grey_Wolves

( 4 )
http://www.voltairenet.org/article183019.html
http://www.voltairenet.org/article183018.html
http://www.voltairenet.org/article183046.html

( 5 )
http://alyaexpress-news.com/2014/03/qui-sont-ces-anciens-soldats-israeliens-parmi-les-combattants-de-rue-dans-la-ville-de-kiev/

http://www.jta.org/2014/02/28/news-opinion/world/in-kiev-an-israeli-militia-commander-fights-in-the-streets-and-saves-lives

( 6 )
( 7 )
http://www.shortnews.de/id/1077506/ukraine-oberrabbiner-von-kiew-fordert-juden-zur-flucht-aus-der-stadt-auf

http://www.haaretz.com/jewish-world/jewish-world-news/1.575732

Facebook komentáře