Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Senátorský pořadník na Tchaj - wan

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 

Po úterním oznámení, že s paní Kuberovou pojedou na konci srpna na Tchaj–wan, a po následné zprávě, že v říjnu se tamtéž vydá senátor Drahoš, bylo předsedovi Senátu jasné, že mezi kolegy půjde o žádanou destinaci.

Proto se rozhodnul dát „cestovnímu ruchu“ v této oblasti patřičný systém. Během středečního rána uspořádal mimořádné zasedání komory prostřednictvím skype.

  • senatorsky-poradnik-na-tchaj-wan
  • senatorsky-poradnik-na-tchaj-wan

 

Kolegyně a kolegové,

zájemci o senátorské pobyty na Tchaj-wanu v příštím roce se už teď mohou přihlásit v sekretariátu.

Nemějte obavy, na každého se dostane, a budete létat maximálně ve dvou ve třech každý měsíc, nebo i po čtrnácti dnech, aby se do konce funkčního období vystřídali všichni.

Teď ovšem musíme operativně dořešit letošní rok. Celou sérii "Senát na Tchaj – wan" načínám v srpnu já, a na říjen se už přihlásil pan profesor Drahoš. Zbývá tedy obsadit ještě září a pak listopad a prosinec. Myslím si, že by se přednostně měli vystřídat i další prezidentští kandidáti.

Pane doktore Hilšere, vyhovovalo by vám září? V listopadu by mohl letět pan Fischer a Vánoce by na Tchaj – wanu - mohl strávit pan koleda Láska, ten má také prezidentské ambice. 

Nebýt tohoto muže, "zrádného generála" Čankajška, který se nechal po válce zvolit na Tchaj - wanu prezidentem a ostrov vyhlásil Čínskou republikou, nezávislou na ČLR, žádné problémy by nebyly .

Šéf senátu by byl naopak vítaným hostem na "Rudém Tchaj - wanu". Na ne rudém však nemá, podle Pekingu, co pohledávat.

Autor: Jan Dvořák

Zdroj: https://jdvorak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=752821

 

Facebook komentáře