Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Rusko a Čína naše práva a svobody neohrožují

Hodnocení uživatelů:  / 4
NejhoršíNejlepší 

Pseudoliberálové nechápou, proč lidi přestávají slyšet na "ohrožení naší svobody z východu". Ale co je na tom k divení? Může snad Rusko nebo Čína za to, že se u nás stále víc omezuje svoboda projevu, zejména na internetu?

Zdůrazňuji ta slůvka „u nás“! Nutí nás snad Rusové nebo Číňané přijmout jejich politický režim či jejich „jediné správné“ hodnoty? Ani omylem, je to západ a naši „hlasatelé dobra“, kdo nás buzeruje. Na jedné straně se kritizuje Zeman, že nás prý „táhne na východ“, ale jsou to úplně jiní lidé, kteří se, možná tak trochu po čínském vzoru, snaží zregulovat média, zejména ta alternativní, a tedy politicky nepohodlná, sociální sítě, po ruském vzoru zase kouření v hospodách a nevím, co ještě.

  • rusko-a-cina-nase-prava-a-svobody-neohrozuji

 

Zhusta se kritizovalo a kritizuje třeba to, že v Rusku označují zahraniční neziskovky za „cizí agenty“, ale jsou snad jiní ti, kteří pomalu každého, kdo odmítá naše členství v NATO či EU, označují za „agenta Kremlu“? Není to tak trošku podle hesla – zloděj křičí, chyťte zloděje? Nebo, jaký byl poprask, když vyhodili v Rusku z univerzity pana Zubova kvůli nesouhlasu s anexí Krymu. Ale není náhodou třeba volání po vyhození Martina Konvičky z univerzity za jeho negativní názory na islám v podstatě totéž? Mimochodem, pan Zubov je historik, kdežto konvička je entomolog, tedy neučí o náboženství, ale o hmyzu, tak proč by měl být univerzitou popotahován za něco, co dělá mimo její půdu jako svou soukromou aktivitu a co vůbec nesouvisí s oborem, který vyučuje? Nebo co třeba důtka soudci Miloši Zbránkovi kvůli jeho satirickým článkům o migrantech? Zpochybňoval snad těmi články naše soudnictví? Pokud ne, tak co je ostatním soudcům do toho? Co popotahování Kláry Samkové advokátní komorou, i když policie seznala, že se ničeho trestného nedopustila?

Přijde mi, že rozdíl je jen v hodnotách, v Rusku se až přehnaně razí vlastenectví a tradiční konzervativní hodnoty, u nás zase, také dost přehnaně, multikulturalizmus a bezbřehá tolerance, ale tam i tady se nějakým způsobem omezují svobody a zastrašují lidé, kteří oficiální hodnoty kritizují, jen ta forma je na západě zatím o dost mírnější než na východě, ovšem ty šrouby se stále více utahují a svobody se nám ukrajuje jako salámu, jednou jsou to zbraně, pak kouření, jindy kritika islámu, ondy zase prodej alkoholu v dopravních prostředcích..., takže se obávám, že se možná na ten východ dostaneme, když budem směřovat k západu, protože Země je kulatá. Poletíte do Kalifornie, trošku „zaspíte“ a můžete skončit klidně třeba v Severní Koreji.

Takže narovinu: nejsem občan ani Ruska ani Číny, ale České republiky, proto mě v první řadě zajímá, kdo skutečně a doopravdy omezuje práva a svobody v České republice, nikoli v Rusku a Číně, napřed je potřeba bojovat proti omezování svobod ve své vlasti, až potom můžeme řešit lidská práva a svobody někde jinde. A je otázka, jestli je vůbec správné se vměšovat do záležitostí jiných zemí a hrát si na pány bohy, kteří jediní ví, co jsou ty „správné hodnoty“.

Autor: Adam Mikulášek

Zdroj: http://adammikulasek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=608422

Facebook komentáře

Nejčtenější