Z lokalizácie troch nových obcí pod ruskou kontrolou vyplýva, že OS RF začali po ukončení májového prímeria silný nápor na OS UA na všetkých frontoch. Okrem toho tri dni po sebe vyslali nad ukrajinský tyl po 800 dronoch, množstve kĺzavých bômb a rakiet. Rusom sa podarilo zničiť tri veľké zbrojárske konglomeráty. OS UA naproti tomu dronovým útokom spôsobila požiar v rafinérii pod Moskvou. Údajne však už bol uhasený.
Celkove OS RF údajne eliminovali 1180 ukrajinských vojakov, 8 tankov a obrnených vozidiel, 5 diel , jednu americkú húfnicu, 8 desiatok automobilov 11 staníc elektronického boja, 14 poľných skladov a pod.
Nálety na Kyjev spôsobili rozsiahly výpadok elektriny a dodávok pitnej vody. Pozitívnou informáciou je, že si bojujúce strany vymenili po vyše 200 zajatcov. Desiatky kolumbijských žoldnierov posilnilo včera preriedené rady OS UA v oblasti Bolšoj Rybice. GŠ OS UA vydal príkaz, aby ukrajinskí vojaci a zahraniční žoldnieri v situácii, keď im hrozí zajatie alebo smrť, zničili svoje smartfóny. Chcú tak zamedziť tomu, aby Rusi zo zabavených smartfónov získali dôležité logistické informácie.
Zdá sa, že po istom období útlmu sa bojová činnosť na ukrajinskom bojisku znovu dynamizuje. Čo bude ďalej ? No veď uvidíme.
Zdroj: RUSI za posledný deň DOBYLI TRI OBCE a ich nápor silnie - o čase - Blog - Pravda


