Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Potěmkinovy vesnice aneb Jezte humry

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Přečetla jsem si ve včerejším deníku Metro článek přibližující misi Michelle Obamové, první dámy USA, která objíždí americké školy, aby napomohla studenty přivádět ke vhodnějšímu způsobu stravování. Prý je přesvědčuje, aby preferovali zdravější stravu. Jistě sympatický počin, uvědomíme-li si, že obezita a zdravotní dopady na obyvatelstvo z ní plynoucí, jsou nadmíru vážnými problémy.

  • potemkinovy-vesnice-aneb-jezte-humry

Zajímalo by mne v té souvislosti, o čem přesvědčuje paní Obamová žáky, jejichž rodiče si nemůžou dovolit dětem zaplatit obědy. Nebo jsou bez obědů jen některé děti u nás?

Ostatně nevím, zda někdo první dámě řekl, že obezita často, mj., souvisí s problémy sociálního rázu. Nakupujte si kvalitnější, začasto dražší potraviny, když máte hluboko do kapsy. Příznačná je též obezita vlivem vylučování hormonu kortizolu z nadledvinek při dlouhodobém stresu, pramenícím kupříkladu z ohrožení chudobou.

Možná to jen špatně chápu. Cílem kampaně, do které se M. Obamová zapojila, je boj proti nezdravým potravinám ve školách. Hladových dětí se tedy kampaň zřejmě netýká. Vy ostatní tedy jezte avokádo, rýži a kupujte čerstvé ryby. Pokud má někdo chuť na čokoládu, je třeba důrazně varovat před pojídáním té mléčné. Raději si kupte hořkou, s obsahem alespoň 75% kakaa. Jo, a místo koly si vymačkejte pomeranče.

Facebook komentáře