Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Mně je Petra Fialy líto

Fakt to nemá jednoduchý... nad Babišem v loňských parlamentních volbách zvítězil jen těsně (bylo to velké vítězství!), a to pouze díky koalici tří stran, vládne necelej rok...

... a na pražském Václaváku proti jeho vládě demonstrovalo sedmdesát tisíc lidí.

Překvapení, šok.

Těch demonstrantů mohlo být 70 tisíc a jeden – já. Jenomže žiju na pomezí Ústeckého a Středočeského kraje v malém městě, kde litr benzínu stojí stále dvaačtyřicet korun i přes to, že naše vláda snížila daň na pohonné hmoty o kačku pade na litr. Protože jsem lakomec, do Prahy jsem nejel.

  • mne-je-petra-fialy-lito
  • mne-je-petra-fialy-lito
  • mne-je-petra-fialy-lito
  • mne-je-petra-fialy-lito

Fiala ten nářez spláchl tím – já to zjednodušuju – že šlo o milovníky Putina.

Vedení naší země pod taktovkou Petra Fialy je však opravdu svérázné. Už to, že předsedkyní poslanecké sněmovny, dle protokolu 3. nejvyšším ústavním činitelem České republiky, je dáma, jejíž strana by se za normálních okolností do Poslanecké sněmovny dostala jen se silně vodřenejma ušima, je zarážející. Že Piráti, kteří disponují v PS pouhými čtyřmi poslanci, mají ve vládě 3 ministry, to je veselé. K jejich cti dodávám to, že jako jediní nemají zásadní problém, nemáchají se v těch malérech, v nichž jsou smočeni všichni ostatní.

Nejlepší je pak Vít Rakušan – ten je totiž jako skála. Za osm měsíců, které je jeho hnutí STAN ve vládě, zaznamanalo víc malérů, než co umělo dát dohromady hnutí ANO za osm let, po které s Babišem na svém čele vládlo zemi. Je ministrem vnitra, má i přes průšvihy členů své strany podporu pana premiéra (ten je v tomto směru jak dvě skály), ze svého postu neodstoupí.

Jenže...

Průzkum: Rakušan by měl kvůli Mlejnkově kauze rezignovat

Konec ministra vnitra si přeje nadpoloviční většina dotázaných, plyne z průzkumu agentury Median pro Český rozhlas. Zhruba čtvrtina lidí uvedla, že by Rakušan odstupovat neměl.

Mlejnek nastoupil začátkem července do čela Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI), tedy civilní rozvědky. Následně se v médiích objevily informace o pravidelných stycích Mlejnka s lobbistou Michalem Redlem, který nyní čelí obvinění v kauze Dozimetr, týkající se údajné korupce v pražském dopravním podniku. Rakušan Mlejnka do funkce ředitele ÚZSI navrhl, ačkoli podle svých slov již tehdy věděl o Mlejnkových stycích s Redlem.

To je ten politickej kšeftík...

Hnutí Stan má v aktuálním složení Poslanecké sněmovny 33 poslanců. Což není jazýček, ale jazyk na vahách. I v případných předčasných volbách, byť by díky svým kauzám nepochybně ztratilo, by se do PS zřejmě bez problémů dostalo. Samozřejmě i ODS, určitě Piráti.

Jenže co opozice? V parlamentních volbách minulý rok šlo doslova o plichtu. Vzhledem k tomu, jak současná vláda úspěšně bojuje s inflací nebo cenami energií by se zřejmě ten výše zmíněný jazýček na vahách převrátil na druhou stranu. ODS by se se svými milými satelity ocitla v opozici. A tedy by přišla o lukrativní kšefty, které jsou zjevně nadřazenější potřebám obyčejných lidí.

Vláda Petra Fialy, ať je jakkoli slušnější, uhlazenější a já nevím, co všechno ještě, by se měla poroučet. Kdyby měl Fiala „koule“ (a on je nemá...), odvolal by Rakušana z funkce ministra.

Kdyby měl „koule“ Rakušan, vzdal by to sám.

Fascinující na tom je totiž ta skutečnost, že za to všechno, co jsem výše uvedl, v podstatě může jediný člověk: vlastně bezvýznamná figurka - Michal Redl. Byl shledán lékaři nesvéprávným, takže je to vlastně blázen. I s někým takovým bez větších problémů koexistovaly špičky hnutí STAN. Jde o člověka, který nesehnat si „papíry na hlavu“, seděl by dodneška v base. Protože byl aktivním účastníkem neskutečných podvodů, které měly tuto zem připravit o miliardy korun, je to člověk, který se s Radovanem Krejčířem pravděpodobně podílel i na řadě vražd.

O tom se nemluví... je tady jen kauza Dozimetr, minulost pana Redla se tak nějak nezmiňuje. Hlubuček je vyšetřován na svobodě, zaplatil kauci, jejíž výše je pro běžného občana této republiky naprosto nedosažitelná, přičemž v nejmenším nepochybuji o tom, že si na ní vydělal svou poctivou prací.

Panu ministrovi – a všem pochybovačům – vřele doporučuji přečíst si knížku Karla Tichého „Lovec mafiánů“.

Pane Rakušane, jako předseda STAN nemáte na postu ministra vnitra co pohledávat!

Autor: Pavel Ďuran

Zdroj: https://duran.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=791732

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře