Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Lži, manipulace a malování mrtvol narůžovo.

Štěpán Cháb

Debakl armád NATO v Afghánistánu jako memento pádu Západu?

Afghánistán jako kdyby se stal mementem naprostého úpadku západní dominance nad světem. Mementem, které se usmívá ve svitu ramp, dělá ramena a tvrdí, že všechno zbabrané je vyhrané, že válka je mír, že neúspěch je vítězství, že za pokrytectví by se měly rozdávat Nobelovy ceny.

„40 procent ze zakázek ministerstva obrany v hodnotě 196 miliard, které analyzoval Gert Berthold, finanční revizor ve zvláštním armádním týmu, skončilo v kapsách povstalců, zločineckých skupin a afghánských činitelů,“ předložila iDnes informace Washington Postu.

Peníze na zcivilizování Afghánistánu a jeho společnosti tak šly opiových bossům a teroristickým fanatikům. Skvělá válka s terorismem.

  • lzi-manipulace-a-malovani-mrtvol-naruzovo

Američané jakékoliv špatné zprávy z Afghánistánu potlačovali a místo nich veřejnosti předkládali zprávy dobré. V roce 2006 vyslal ministr obrany Rumsfeld do Afghánistánu dva poradce s úkolem, aby referovali o skutečném stavu války. Oba přijeli s nepříjemnými zprávami, že se situace horší, že Afghánci jsou proti válce i přítomnosti armád na jejich území, že to je marná a zbytečná válka.
 
Co udělal Rumsfeld? Nechal si udělat třetí zprávu, kde lidstvu oznámil, že USA převzaly otěže a vyhrávají na plné čáře. A že 19 tisíc Afghánek se školí v péči o slepice. Což je přece skvělá zpráva, no ne? Do 21. století s hejnem slepic a řádně uplacenými fanatiky.

Za Baracka Obamy se zprávy z Afghánistánu vždy malovaly narůžovo. Neustále se tlačilo na to, aby válka vyzněla v pozitivních číslech. Žádné smutné a negativní zprávy, prosím pěkně. Čehož se dosáhlo tím, že „ukazatele byly po celou dobu války vždy manipulovány,“ řekl zdroj z národní bezpečnostní rady Washington Postu.

Investice na rozvoj Afghánistánu se nesmyslně rozhazovaly a procházely sítem korupce. Nebylo výjimkou, jak napsal Washington Post, že se postavilo v jedné oblasti 50 škol, ale nikdy nebyly využité. V mnohých z nich si následně Tálibán udělal prostory na výrobu bomb. Podobných naprosto absurdních informací Washington Post přinesl desítky, ne-li stovky. Ve výsledku tak shrnul, že celý konflikt v Afghánistánu byl naprostý a nepromyšlený debakl.

Zajímavá je ovšem informace o tom, že americká vláda falšovala zprávy, grafy, informace o vývoji, o počtu mrtvých, že všechno podávala tak, aby to vypadalo, že Afghánistán je prostě bomba projekt, pod který se má s hrdostí podepsat každý Američan, a vlastně každý občan vojenského uskupení NATO, tedy i my, protože jsme jeho součástí.
 
Lhali jsme, lhali jsme, když nikdo nedal záhlavec Zemanovi za jeho pokrytecká slova o tom, že v Kábulu se bojuje za Prahu. Chápu jeho protiteroristickou rétoriku, ale on a právě on musel vědět, že je to spíš boj proti vlastnímu svědomí, než boj proti terorismu. Že je to spíš financování terorismu než terorismus.
 
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře