Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Lži, manipulace a malování mrtvol narůžovo.

Hodnocení uživatelů:  / 9
NejhoršíNejlepší 

Štěpán Cháb

Debakl armád NATO v Afghánistánu jako memento pádu Západu?

Afghánistán jako kdyby se stal mementem naprostého úpadku západní dominance nad světem. Mementem, které se usmívá ve svitu ramp, dělá ramena a tvrdí, že všechno zbabrané je vyhrané, že válka je mír, že neúspěch je vítězství, že za pokrytectví by se měly rozdávat Nobelovy ceny.

„40 procent ze zakázek ministerstva obrany v hodnotě 196 miliard, které analyzoval Gert Berthold, finanční revizor ve zvláštním armádním týmu, skončilo v kapsách povstalců, zločineckých skupin a afghánských činitelů,“ předložila iDnes informace Washington Postu.

Peníze na zcivilizování Afghánistánu a jeho společnosti tak šly opiových bossům a teroristickým fanatikům. Skvělá válka s terorismem.

  • lzi-manipulace-a-malovani-mrtvol-naruzovo

Američané jakékoliv špatné zprávy z Afghánistánu potlačovali a místo nich veřejnosti předkládali zprávy dobré. V roce 2006 vyslal ministr obrany Rumsfeld do Afghánistánu dva poradce s úkolem, aby referovali o skutečném stavu války. Oba přijeli s nepříjemnými zprávami, že se situace horší, že Afghánci jsou proti válce i přítomnosti armád na jejich území, že to je marná a zbytečná válka.
 
Co udělal Rumsfeld? Nechal si udělat třetí zprávu, kde lidstvu oznámil, že USA převzaly otěže a vyhrávají na plné čáře. A že 19 tisíc Afghánek se školí v péči o slepice. Což je přece skvělá zpráva, no ne? Do 21. století s hejnem slepic a řádně uplacenými fanatiky.

Za Baracka Obamy se zprávy z Afghánistánu vždy malovaly narůžovo. Neustále se tlačilo na to, aby válka vyzněla v pozitivních číslech. Žádné smutné a negativní zprávy, prosím pěkně. Čehož se dosáhlo tím, že „ukazatele byly po celou dobu války vždy manipulovány,“ řekl zdroj z národní bezpečnostní rady Washington Postu.

Investice na rozvoj Afghánistánu se nesmyslně rozhazovaly a procházely sítem korupce. Nebylo výjimkou, jak napsal Washington Post, že se postavilo v jedné oblasti 50 škol, ale nikdy nebyly využité. V mnohých z nich si následně Tálibán udělal prostory na výrobu bomb. Podobných naprosto absurdních informací Washington Post přinesl desítky, ne-li stovky. Ve výsledku tak shrnul, že celý konflikt v Afghánistánu byl naprostý a nepromyšlený debakl.

Zajímavá je ovšem informace o tom, že americká vláda falšovala zprávy, grafy, informace o vývoji, o počtu mrtvých, že všechno podávala tak, aby to vypadalo, že Afghánistán je prostě bomba projekt, pod který se má s hrdostí podepsat každý Američan, a vlastně každý občan vojenského uskupení NATO, tedy i my, protože jsme jeho součástí.
 
Lhali jsme, lhali jsme, když nikdo nedal záhlavec Zemanovi za jeho pokrytecká slova o tom, že v Kábulu se bojuje za Prahu. Chápu jeho protiteroristickou rétoriku, ale on a právě on musel vědět, že je to spíš boj proti vlastnímu svědomí, než boj proti terorismu. Že je to spíš financování terorismu než terorismus.
 
 

Facebook komentáře