Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Kdybych byl Andrejem...

Hodnocení uživatelů:  / 12
NejhoršíNejlepší 

Schyluje se nám tento týden k zajímavé bitvě o prodloužení nouzového stavu. K tomu zde máme krizičku způsobenou ústavním soudem... K tomu máme avízo od Komunistů, kteří řekli, že nouzový stav nepodpoří a navíc ještě prosakují informace, že je všechno poněkud jinak...

K tomu si přidejme i vysoká čísla nově nakažených covidem a zároveň neochotu viru výrazněji klesnout a potvrdit mojí teorii o promoření. (Když se teorie liší od reality, může za to teorie, nikoliv realita, takže myšlenku dostatečného promoření musím zatím uložit k ledu). Zároveň sledujeme stále větší únavu z opatření, kdy jedni vše dodržují, ale jako by nedodržovali a tak se jim moc nechce táhnout na svém hrbu všechna negativa z omezení sociálních kontaktů, obzvlášť když od sousedů slyší smích, cinkáni skleniček a na chodbě přede dveřmi je nějak hodně párů bot.

  • kdybych-byl-andrejem
 

K celkovému obrazu si přidejme i naplněné nemocnice a vrtulníky, co lítají z Chebu do celé republiky. Tu a tam se najde rebelující hospodský nebo vlekař... zatím jednotlivci, ale co kdyby začaly rebelovat tisíce podniků?   Svým způsobem je to představitelné. Dále ještě zaměřme pohled na pomalé očkování, kdy se sice mluví o každé dodávce vakcíny, ale ve skutečnosti máme tak sotva naočkované zdravotníky a to ještě ne všechny. Mluví se stále více o Sputniku a také se objevují stále častější informace o tom, že ten Fajzr tu svojí vakcínu zase až tak vymakanou nemá. 

Andrej má skutečně problém. Blatný se ukazuje býti možná dobrým doktorem, ale mizerným manažerem, navíc je to právě on, který v listopadu překotně rozvolňoval a pak překotně utahoval. Okolní státy zvolna rozvolňují teď, ale u nás se k tomu neschyluje ani náhodou a přitom jsme v pátém PSU už druhý měsíc a výhled je totožný na ještě hodně dlouho. A do voleb není daleko.... 

Pokud Andrej volby prohraje, hned se na něj všichni vrhnou. U Šafra už jsem na toto téma četl několik velmi radostných a nadějných článků, jak se zbavíme oligarchy a pak se bude vyšetřovat a pak ho zavřou a všem bude dobře. Andrej je zaháněný do stále užšího kouta a kdo je zahnaný do kouta, ten může ze zoufalství zaútočit mnohem víc, než to kdy měl v úmyslu. Dnešní článek je právě o tom.

Kdybych já byl Andrejem, tak prostě nechám opozici, aby nouzový stav neschválila. A měl bych už delší dobu domluveno (s ODS) předčasné volby. Poronil bych krokodýlí slzy nad tím, jak opozice rozvrací republiku, jak dělá chaos, pár dní bych naoko jednal s prezidentem, mezitím by se všude otevřelo a čísla nakažených by vylétla nahoru... A kdyby nevylétla, trochu bych tomu pomohl. 

Pak bych jakoby přistoupil na řešení spunktované s Fialou, ocenil bych ho, že jsou v ODS státotvorní  a domluvil se Zemanem předčasné volby na co nejbližší termín. Čistých devadesát dní, které předepisuje ústava. Ani o den déle. Prezident by mě opět jmenoval premiérem, vláda by pokračovala obměněná bez důvěry, bez Hamáčka a bez Vojty Filipa protože by šlo už jen o dovládnutí do voleb.  

Pak bych se vykašlal na procedury. Prostě bych udělal tvrdý lockdown na čtrnáct dní. Všichni doma, všechno zastavit. Teď už je jedno, co to bude stát.  Ostatně otevření všeho i na pár dní zajistí dostatečně přehlcené nemocnice i jinde než jen na Sokolovsku a vlastně všichni rozumní už budou pro jakékoliv řešení bez ohledu na jeho cenu.  Tvrdý lockdown samozřejmě zabere a jednorázově značně sníží počty nakažených. Pak každotýdenní postupné rozvolňování, které už nebude zvyšovat čísla nakažených a konec už nebude v nedohlednu, ale chvíli před volbami. 

A od té chvíle mám jasnou kampaň - Podívej se národe. Mohli jsme uspět dřív, ale opozice a hospodští s vlekaři nám to pořád kazili. Teď jsme to konečně mohli udělat po svém, bez Hamáčka a bez Filipa a podívejte jak to šlo.  Už rozvolňujeme .... ODSka se na tom sveze taky a ostatní se chytnou do vlastní pasti. Jako Andrej mám média a mohu denně mluvit o tom, jak je Bartoš blbej a jak za všechny ty mrtvé může on. Co na tom, že to nebude pravda. 

Pak přijde jaro, chřipečka bude na ústupu, počty nakažených budou klesat dál, do toho se bude očkovat, přiveze se i Sputnik - koneckonců Zeman ještě má v Rusku kamarády a Putin dobře ví, že pořádná várka Sputniku mu zařídí mnohem víc sympatií než miliony peněz sypané do svých zdejších novin. 

A neustávající každodenní ukazování, že bez Hamáčků a Bartošů jde všechno líp. Když do toho opozice i koalice nehází vidle, jde všechno rychle i kdyby superministr Havlíček neměl spát už vůbec... A Prymulovi může být odpuštěno a vrátí se na ministerskou sesli, protože ten chlap měl alespoň svojí vizi a neuhnul z ní ani na minutu. Nebo se najde třeba někdo jiný - každý bude lepší než Blatný. 

A nakonec volby v nejvhodnější chvíli - v červnu, kdy covid skoro vymizí. A od chvíle, kdy to Babiš vezme sám, tak to bude fungovat o 100% lépe, než doteď... Na takové vítězné vlně by se daly udělat nějaké ty hlasy. Možná dost na pohodlnou většinu s ODS... a třeba Okamura také trochu uspěje, přece jenom se mohu mýlit a chřipečkáři Okamurovi nějaký výsledek udělají. Okamura by pak mohl být v štika v modroptákovém rybníčku, aby si Fiala  o sobě zase moc nemyslel.  

Jak už nám řekli ústavní právníci, volit se může i bez zákona, jen se počká na sečtení a pak se bude řešit, jak mandáty přepočítat. Andrejovi to může být celkem jedno. Lidi volí jeho a on může do kandidátky napsat libovolné nýmandy. Ostatní už to tak snadné nemají. Takže zatímco vláda v demisi bude (celkem úspěšně) bojovat proti covidu, opozice se bude hašteřit o podobu volebního zákona. Andrej bude nad věcí, jen se postará, aby se ven dostaly všechny perličky a každá kravina, kterou kdo z poslanců řekne.  Ať bude zákon jakýkoliv, Andrej má dost peněz na kampaň, má dost peněz na jakoukoliv podobu voleb a pokud bude vládnout sám se svými, to by bylo aby nebylo. A po volbách? Copak mu vadí, že se mandáty nerozdělí? Že to bude trvat věčnost? Problém opozice, ne jeho. 

Zbývá jediná otázka... vpravdě Trumpovská. Má na to Andrej odvahu? Nebo prostě už rok jen podepisuje papíry a sleduje, jak jde všechno to kytek a na strategické přemýšlení nemá vůbec čas?  Udělat něco takového je slušné riziko. Ale mohlo by to otočit veřejné mínění. Mohlo by to ukázat, že Babiš na to pořád ještě má. A mohlo by to stačit na povolební nedotknutelnost. 

Má na to Babiš? Nebo už jen jede systémem "každý den dobrý". Budeme to sledovat v přímém přenosu. Ve čtvrtek to začne. Zkusí Babiš ještě jeden velký risk a vsadí na jednu kartu? Nebo prostě bude riskovat ještě víc, že ho po volbách vyšachují do opozice a udělají mu to co Trumpovi - spustí to největší vyšetřování  dějinách této země? 

Trump už Babišovi ukázal, jak snadné je prohrát. Stačí být demokratem a nechtít revoluci. Stačí všem šlápnout na kuří oko a pak vycouvat...  

PS. 

Kdybych byl Bartošem - schválil bych Babišovi ten nouzový stav. Ať se v tom plácá dál. Pokud jsou Piráti blbí, nouzový stav odmítnou. 

zdroj: https://www.vidlakovykydy.cz/clanky/kdybych-byl-andrejem

Facebook komentáře