Ale to ponechme stranou, zmínil jsem to jen proto, aby bylo jasné, jak naivně Kyjevané na barikádách uvažují. Takže chápu nejen tisíc důvodů, proč mají lidé právo být nespokojení, ale také to, že Ukrajina není názorově homogenní a v základním dělení se štěpí na západní a východní část, což hrozí rozbitím územní celistvosti státu. Tady ovšem už přestává legrace.

 A teď přichází to hlavní. Srovnejme si míru agrese obou částí Ukrajiny. Když Janukovič ohlásil podpis asociační dohody s EU, tedy de facto odklon od Ruska, východní část žádné pogromy neorganizovala. Byl klid, vše se mohlo řešit politicky.

 Když podpis asociační dohody padl, začali stoupenci EU dělat bordel, jaký by žádný stát nestrpěl. Vyvolávali násilí, a to nejen proti státním orgánům a policii. V televizi dokonce byly vidět lynče starostů, policistů a jiných osob spojených se státními či územními úřady. Tak si to srovnejte. Z druhé strany se žádné podobné akce proti podpisu asociační dohody nekonaly.

 A nejen to. Kdo ty nepokoje rozdmýchává? Jezdí tam snad Putin aktivizovat východní gubernie? Ne, ten je velmi zdrženlivý, když uvážíme, že se to děje na hranicích s Ruskem! Naproti tomu tam jezdí nepřetržitě zástupci EU. Na barikády postavili „německého“ boxera Klička a vydírat Janukoviče jezdí vysocí představitelé EU. Začal to německý ministr zahraničí, pokračoval v tom Schwarzenberg a Füle, dovršuje to Ashtonová. Barroso organizuje pikle v Bruseli a „přesvědčuje“ členy EU k jednomyslnému a tvrdému postupu vč. sankcí.

 Už je jasnější, která strana hraje roli válečných štváčů? To oni nesou na rukou krev ukrajinských mrtvých.

PS K Ukrajině jsem i včera napsal článek: „Ukrajina: Barroso udělal z eurohujera Sobotky studenoválečníka“ a z jiného soudku - pochlubil jsem se, že to, co se dnes objevuje v médiích proti Hadamczikovi, jsem psal už před olympijským turnajem hokejistů: „V Soči jdeme na Švédy. Dědci, do toho!“.

PPS Protože mi byl zrušen diskusní účet, spoléhám na stejně smýšlející, že budou v diskusi hájit rozum i za mě.

zdroj:http://streit.blog.idnes.cz/