U dětí celý příběh spíše beru jako další nenápadné podsouvání názoru těm nejmenším a pan Donutil mi dal vzpomenout na jistou herečku Švorcovou.  Pan Donutil, je totiž velmi protěžovaným hercem na České televizi a jistě za nemalý peníz. Dovedu si tedy představit, že za tu náklonost, kterou mu lidé z Kavčích hor nabízením různých rolí v seriálech a pořadech doposud poskytovali, se musel chtě nechtě nějak revanšovat. Ale do jeho duše nevidím, tudíž soudit ho nebudu. Takže si mohu jen domýšlet, zda to opravdu udělal z vlastního přesvědčení anebo z přesvědčení, že by si pak už nemusel v ČT zahrát.  

Každopádně jedna věc je jistá, že tuto prapodivnou pohádku si pan Donutil mohl přečíst za naše peníze a za naše peníze vysvětlit malým holčičkám, že když se dotknou černocha, tak se neušpiní.  Ano, dotykem černocha se nikdo neušpiní, ale proč takové bláboly tahat do pohádek?  To už si vážně pracovníci ČT myslí, že v každé druhé české rodině jsou rodiče rasisté, kteří vypráví svým dětem o špinavých černoších?

Ačkoliv samotný pořad byl odvysílán již na konci listopadu, reakce na něj se ve velkém objevují až nyní.  Může za tím být schválnost, závist, či jenom náhoda, že to náhodný rodič objevil v archivu a byl tím pohoršen a následně se o tom zmínil na internetu.  Každopádně to krásně vyvrací tu paranoidní teorii některých pracovníků ČT o tom, že jsou zde lidé, co tu nenáviděnou televizi sledují 24 hodin denně a hledají kdejakou záminku, jak jejich práci zpochybnit.  

To opravdu není zapotřebí. Podle mého názoru, je těch věcí, se kterými nejsou diváci spokojeni totiž tolik, že některé, co se neobjeví hned, si stejně dříve či později najdou cestu k veřejnosti sami, aniž by se musel někdo namáhat.  Ale už chápu, proč rozpočet ČT nás stojí 7 miliard ročně.  Ona totiž vzácnost něco stojí. A den vysílání České televize, aniž by si na její práci někdo nestěžoval, je stejně vzácný, jako zuby ve slepičím zobáku. 

A zde je odkaz na onu pohádku :   http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/11249634533-pohadky-pana-donutila/315292320180003-pravdivy-pribeh-o-snehurce

nebo na youtube :   https://www.youtube.com/watch?v=z8lVw4i6iIs

 

zdroj:http://lubomirkvapil.blog.idnes.cz/c/490995/doktor-martin-cetl-na-ct-decku-detem-o-vyhodach-rozmnozovani-mezi-cernochem-a-beloskou.html