Pokud se jedná o tu bouři, jejího konce bohužel nevidět. A pokud si chceme vykreslit Putina jako hada s imperiálními ambicemi, opravdu jej EU dráždila bosou nohou. Stále opakuji, že EU nemá prostředky – finanční ani vojenské, aby Rusku pod nosem naplnila imperiální ambice své, tedy Německa. To si ukousli větší krajíc, než bude EU schopna strávit.

 Pokud se týká Krymu, je jasné, že už ho Rusko nepustí. Nakonec to bude legitimizováno referendem a pojistí to ruská armáda. Politici EU a jejich spojenci mohou tak nanejvýš poštěkávat přes plot. Neříkám, že se Krym naráz připojí k Rusku, ale Putin už vhodnou formu této „autonomní oblasti“ najde, aniž by se ptal Merkelové nebo Zaorálka. A maximálně spolu nebudou chvíli Putin s Obamou mluvit.

 Svět to zase posune nazpět ke studené válce, kterou tentokrát pomáhali rozdmýchávat emisaři z EU, což Rusko jen využilo. Na Ukrajině ovšem hrozí občanská válka, protože východ země zdaleka nemusí tu revoluční vládu vzniklou na jednom náměstí akceptovat. Nedá se nic dělat, podepsané dohody zprostředkované EU neporušil Janukovič (i když ten už je mimo hru). A nic si nenalhávejme, v pozadí těch revolučních změn nestojí jen vzepětí ducha proti autoritáři, ale vedle ambicí EU i fašistické bojůvky a desperáti se zbraní v ruce, kteří se nebudou chtít vzdát moci, získané na barikádách.

 Jenže tato permanentní revoluce Ukrajině nepomůže. Nějaká stabilizace je v nedohlednu. Je mi to líto, ale dobré řešení pro Ukrajince vlastně ani na velmi dlouho neexistuje. Všechno to bude ještě umocněno hospodářskými a finančními problémy, o rozvratu státních struktur nemluvě.

 Tak tuto „perspektivu“ pro Ukrajince pomohla vybojovat EU. Mějte to na paměti, až Vám zase budou slibovat světlé zítřky v utopické Evropě. Vždyť ti diletanti nevidí na pár dnů dopředu.

zdroj:http://streit.blog.idnes.cz/c/398863/Diletanti-z-EU-nahrali-Putinovi-Naservirovali-Rusku-Krym-Zatim.html