Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

100x opakovaná lež se nestane pravdou

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Tento všeobecně uznávaný fakt se stále snaží obelstít nejen velká skupina novinářů mainstreamových médií, ale i většina námi zvolených politiků systémem malých drobných lží a informačních kouřových clon, které tu v menší, tu ve větší míře neustále vypouštějí na veřejnost.
Byl jsem šokován před cca 3-4 týdny, když jsem na ČT sledoval český dokument.o osobě Stepana Bandery.

  • 100x-opakovana-lez-se-nestane-pravdou

Již samotné načasování vysílání tohoto dokumentu v době prohlubování Ukrajinské krize mi připadalo krajně podezřelé. 

Dokument líčil Stepana Banderu jako vlastence, jako velkého humanistu a jako zosobnění všech ušlechtilých hodnot morálky a etiky. To že se v době okupace Ukrajiny Velkoněmeckou Říší aktivně a iniciativně podílel na genocidě vlastního obyvatelstva, židů, poláků a vůbec všech politických odpůrců - to dokument zlehčoval jen jako jeho osobní "pomýlení". Vždyť se nakonec i on sám postavil proti německé okupační moci. Že to bylo v době, kdy mu Rudá Armáda "dýchala" na záda, když hnala němce zpět na Berlín - to už je jen nepatrný a zanedbatelný detail. 

Jenže přeživší lidé si však dobře zapamatovali zvěrstva, která Bandera se svoji tlupou na Ukrajině dělal a tedy není divu, že se stal ve své vlastní zemi psancem. No a kam jinam se honem schovat, než do laskavé náruče americké okupační zóny Jenže "je na západ cesta dlouhá" a vede přes Slovensko, Moravu a Čechy. 

A protože "neuvědomělí" občané tehdejší ČSR tyto "humanitární" jednotky nazývané Banderovci nevítali chlebem a solí, bylo nutné si cestou "trošku" zarabovat a cestu si prostřílet. Takže s vyjímkou jednoho občana zobrazeného v dokumentu ČT neměl zbytek lidí v ČSR na banderovce ty nejlepší vzpomínky. 

Malou glosu k okupaci Ukrajiny:

Po zahájení války Velkoněmecké říše se Sovětským svazem, byl postup vojsk wehrmachtu tak rychlý, že vznikala rozsáhlá území, která sice podléhala německé říšské moci, ale měla svoji formální civilní správu a úřady.

Instrukce, které přicházely z Berlína byly jednoznačné. Veškeré represe proti civilnímu obyvalstvu nechť jsou organizovány tak, aby je prováděli samotní příslušníci té etnické skupiny na jejímž území se mají odehrávat. 

Tyto instrukce se netýkaly totiž jen Ukrajiny ale i Pobaltí a dalších regionů. Wehrmacht měl za úkol držet se stranou a zasahovat jen v krajiních situacích. Takže ne Němci, ale někteří Ukrajinci kolaburující za nepatrný podíl na konfiskovaném majetku pronásledovaných osob se nechávali verbovat do nově ustavených policejních a polovojenských oddílů a do popravčích čet ! 
V memoárech německých důstojníků, působících počátkem 40. let na východní frontě a v okupačních zónách se často můžeme dočíst jak oni sami byli šokováni sadistickým běsněním těchto kolaborantských skupin na vlastním obyvetelstvu. Tady hledejeme nejvýznamější stopy života a díla Stepana Bandery

Laskavý čtenáři, jenž ještě nemáš svůj vlastní názor na dění na Ukrajině - PROSÍM (!) pozorně sleduj toto dění, přemýšlej a zvažuj všechna fakta. Ten problém není problémem Ukrajiny - ale nás všech.

 

Facebook komentáře