Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

V pátek začíná hudební festival Vyosení

  • pirati
Po Vyosení pořádaných u Plzně a v Praze pokračuje další díl tohoto pirátského hudebního festivalu 6. a 7. dubna v Ostravě. Podtitulem festivalu je slogan „hudby plný talíř, OSA ani halíř". Vyosení je festivalem svobodné kultury v nejširším slova smyslu. Cílem není se jen pobavit, ale poukázat na zbytečnost organizací jako je OSA, které kultuře spíše škodí, než pomáhají. Získané finanční prostředky budou využity na pořádání Pirátského dětského dne.

Ostravské Vyosení bude dvoudenní smrští metalu, rocku, reggee a alternativní taneční hudby. Mezi vystupujícími se objeví například legendární formace Dobytčí mor, Cozdef nebo skvělá dívčí kapela Kapriola. Na své si přijdou i fanoušci TekknoGrinde v podání uskupení Baba Yaba se skvělým frontmanem Kino, známým z ostravské grindemetalové Celebral Turbulency. Prostě to nejlepší z místní nezávislé hudební scény.

„Festival nemá být o povinných hlášenkách a playlistech. Má být o dobré hudbě, skvělé atmosféře, o zábavě a pohodě. Přesně takový svátek hudby jsme se pokusili připravit. " říká organizátor ostravského Vyosení Petr Židek.

Akci budou provázet debaty nad svobodnou kulturou, alternativami jako jsou Creative Commons a pirátství všeobecně. Petr Žídek k tomu dodává: "Nestydatost, s jakou OSA vybírá výpalné z koncertů i proti vůli autorů a účinkujících, a dokonce krátí výnosy z dobročinných akcí, je dlouhodobě neudržitelná. Také na to chce nynější díl Vyosení poukázat. Proto se všichni účinkující vzdali svého honoráře ve prospěch Pirátského dětského dne v Ostravě. Děkuji účinkujícím i všem, kteří se podílejí na zajištění akce."

Účelné využití získaných prostředků si mohou kapely i široká veřejnost ověřit na transparentním účtu České pirátské strany, jejíž místní sdružení Ostrava Pirátský dětský den pořádá.

Ostravské Vyosení je příležitostí pro setkání Pirátů, ale i pro seznámení širší veřejnosti s pirátským přístupem ke kultuře. Festival začíná v pátek v 17:00 a pokračuje v sobotu od 12:00 v objektu bývalého kina, v hospodě U Josefa v Krásném Poli.

Vystoupí Cozdef, Demiurg, Dobytčí mor, BBYB(BABA YABA), Emty pipen, Rusty fox, Blackshard, Kapriola a další kapely a Djs.

Vstupné na jeden den 100,- Kč, na oba pak 150,- Kč.

Webové stránky festivalu: www.vyoseni.cz

kontakt:

Mikuláš Ferjenčík, vedoucí mediálního odboru Pirátů, 737 943 770

Petr Židek, pořadatel, člen Pirátské strany v Moravskoslezském kraji, 731 223 730

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře