Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Prvních pět regionů v Rusku je na hlavu daleko bohatších než Katařani, řekl odborník na slovanské vztahy

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 

Do dalšího dílu pořadu Na prahu změn, který vysílá banskobystrický Slobodný vysielač, byl pozván místopředseda Českomoravského slovanského svazu Pavel Petkov. S moderátorem pořadu Stanislavem Novotným, bývalým policejním prezidentem a předsedou Asociace nezávislých médií, si povídal o slovanské vzájemnosti.

  • prvnich-pet-regionu-v-rusku-je-na-hlavu-daleko-bohatsich-nez-katarani-rekl-odbornik-na-slovanske-vztahy

Pavel Petkov je mimo jiné dlouholetým přítelem profesora Jaroslava Šestáka, nejcitovanějšího českého fyzika, který byl minulý rok vyznamenán prezidentem Zemanem a pár měsíců poté byl po mnoha letech vyhozen z Akademie věd.

„Jarda Šesták je boží člověk, je to podobný člověk jako všechny mé autority, i když je starší o jeden a půl generace. On je člověk, který umí proměňovat nevýhody ve výhody. Když si Miloš Zeman a lidi okolo něj uvědomili, že je nejcitovanější český žijící fyzik, a bude mít 80 let, tak se rozhodli, že mu dají 28. října nejvyšší české vyznamenání. On ho přijal, a když se pak vrátil na Akademii věd, kde působil asi 55 let, tak ho ředitel vyhodil. Jenom proto, aby mohl vyprávět, že zatočil se Šestákem, který si troufl od Zemana vzít medaili,“ míní Petkov.

Stanislava Novotného zajímalo, jak se vůbec Petkov dostal k tomu, že usiluje o slovanskou vzájemnost?

„Já jsem byl vždycky politicky střídmý, nikdy jsem se nedral dopředu do politiky, byl jsem k tomu tak vychován a přišlo mi to i zbytečný. Pak ale přišlo humanitární bombardování Jugoslávie a tenkrát mi došly vnitřní síly mé střídmosti a založil jsem web, který se jmenovat Češi a Slováci společně proti humanitárnímu bombardování Jugoslávie paktem NATO. A ten web ještě dodneška není smazaný. Pak jsem se ale odmlčel a dlouho jsem se v ničem takovém neangažoval,“ říká Petkov.

Opět se dostalo i na dotazy od posluchačů Slobodného vysielače. „Jak vnímáte konflikt mezi Ukrajinci a Rusy? Kde vidíte počátky tohoto konfliktu?“ ptala se posluchačka.

„Myslím si, že nemají jediný důvod, aby proti sobě šli. Protože za toho zlého bolševika byla životní úroveň po celém svazu relativně srovnatelná. Dneska je to úplně jinak. Dneska prvních pět regionů v Rusku je na hlavu daleko bohatších než třeba Katařani. A přitom nejchudší Čečna je stejně chudá jako Moldávie. A když si vezmeme Ukrajinu, tak ta je úplně utrápená. Co mám zprávy od mých známých, kteří tam působí, tak říkají strašné vzkazy, co se tam děje. Oni na tom jenom prodělávají,“ vyjádřil se host pořadu.

Více informací a celý zajímavý rozhovor je možné si poslechnout zde.
 

Facebook komentáře