Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Pozvánka na protest proti ACTA

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
  • ACTA-Protest
Zveme všechny, komu není lhostejný osud našich občanských práv a necenzurovaného Internetu, aby se zúčastnili protestu proti mezinárodní smlouvě ACTA, která je s evropským standardem ochrany lidských práv neslučitelná.

Protest, jehož součástí bude i pirátský happening proběhne 2. února na pražském Klárově (stanice metra Malostranská). Shromáždění na Klárově začíná ve 14:00, na místě bude řada informací a materiálů o dohodě ACTA.

Zároveň zveme politiky dalších politických stran ať na místě vyjádří svůj postoj ke smlouvě. Podobně k účasti zveme i zástupce odborné veřejnosti, akademické sféry a občanského sektoru. Jednotlivé vystupující budeme průběžně doplňovat.

Začátek shromáždění je ve 14:00, na programu budou vystoupení k ACTA, odpovědi na otázky k obsahu smlouvy, šíření informací o tom, jak můžeme proti ACTA bojovat a čas od času i nějaká legrace pro zpestření. Dobře se oblečte a vezměte si teplý čaj do termosky.

V 17:00 potom vyrazíme průvodem na Pražský hrad a zase zpátky. Protestní shromáždění i průvod jsou nahlášeny úřadům.

Ivan Bartoš, předseda Pirátů podtrhl význam protestu:

„Před týdnem zástupci České republiky prakticky v utajení podepsali mezinárodní smlouvu ACTA, která řeší ‚problémy', které naší společnosti údajně způsobuje kopírování. Pirátům ale nejde o stahování nejnovějších bijáků, ani o MP3 přehrávače nabité gigabajty hudby. Změny, které by ACTA přinesla, jsou neslučitelné Listinou základních práv a svobod. Musíme dát jasně najevo, že zákony nesmí psát korporace nahrávacího průmyslu a další lobby. Pokud se smíříme s digitální totalitou, kde budeme za několik let hledat poslední ostrovy opravdové svobody, které nám Internet nyní poskytuje?"

Těšíme se na vás

Odkazy:

Facebooková událost protestu (přes 2600 přihlášených) - http://www.facebook.com/events/265567480176630

Analýza ACTA - http://piratskenoviny.cz/?c_id=33494

Petice proti ACTA (přes 950 000 pedpisů) - http://www.avaaz.org/en/eu_save_the_internet_spread

Kontakt:

Mikuláš Ferjenčík, místopředsda Pirátů, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 737 943 770

Ivan Bartoš, předseda Pirátů, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 603 415 378

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Facebook komentáře