Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Pirátská strana se připojuje k celosvětovým protestům proti smlouvě ACTA

  • pirati
Na vládu a parlament ČR máme následující požadavky:

1) Zastavení ratifikace dohody ACTA
2) Přijetí ústavního zákona garantujícího svobodný Internet v ČR
3) Změnu pravidel vyjednávání mezinárodních smluv tak, aby byly parlamenty a především občané země již v průběhu vyjednávání informováni o obsahu připravovaných dokumentů


4) Otevření financování státních institucí a politických stran kontrole veřejnosti, aby bylo možné identifikovat, jaké lobbistické skupiny politiky sponzorují a jakými způsoby politici ze státních peněz tento sponzoring kompenzují. Pro implementaci řešení, které používá Pirátská strana (ucet.pirati.cz, ucto.pirati.cz) rádi poskytneme bezplatně svoje know how.

Ivo Vašíček, místopředseda Pirátů doplňuje: "Způsob projednávání a podpisu ACTA je názornou ukázkou současného výkonu moci. Politici jsou loutkami ve hře korporací o ovládnutí trhu, který se stěhuje na Internet. Internetem se šíří informace, které ohrožují korupční systém současných vlád. Proto se Internetu vlády bojí a chtějí ho ovládnout. My občané musíme snahy vlád a mediálních korporací ovládnout i Internet zastavit, dokud je čas. Věřím, že Internet nejen ubráníme, ale použijeme ho i k zastavení korupce.

Na programu protestů budou informace o posledním vývoji (pozastavení ratifikace v ČR, Polsku a Lotyšsku), plány EU na implementaci ACTA, apod. Živé vstupy z jiných měst ČR i Evropy, kde se protesty konají (například z Berlína) a místo zbude po Pirátsku i na legraci.

Rozcestník na akce chystané v ČR naleznete zde: http://piratskenoviny.cz/?c_id=33596

s pozdravem

Mikuláš Ferjenčík, místopředseda Pirátů, 737 943 770

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře