Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

NeUSTRčení dnes ve 13. hodin před USTR

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

všem zaměstnankyním a zaměstnancům Ústavu pro studium totalitních režimů, dále politikům a historikům, médiím a občanům oznamujeme, že ve čtvrtek 11. března 2010 v 13:00 bude realizován happeningový návrh na řešení vstupní dopravně-společenské situace před vchodem do budovy Ústavu pro studium totalitních režimů, adresa Siwiecova 2, 130 00 Praha 3.

Následně bude přečteno I. Prohlášení naší iniciativy.
Za navrhovatele řešení a za Iniciativu neUSTRčených: Kamil Miroslav Černý Neela Winkelmann-Heyrovská Mirek Vodrážka
signatář Charty 77 aktivista undergroundu

Základní programové prohlášení
Iniciativa neustrčených je spontánní a otevřené společenství lidí, kteří si jsou vědomi snahy různých politiků, historiků, institucí, médií, ale i velké části české společnosti bagatelizovat minulost, ustrkovat paměť dějin a snažit se omezit badatelské a kriticky zaměřené aktivity vztahující se k naší edávné historii.
Iniciativa neustrčených proto chce upozorňovat různými symbolickými formami na protivenství, ústrky a příkoří, které se dějí naší minulosti a dějinám.

P.S. Vysvětlení pojmu „neustrčený". Toto slovo odvozujeme ze Slovníku spisovného jazyka českého díl VI., vydaného Akademií věd roku 1989, ve kterém se vysvětluje význam slova „ústrk" jako protivenství či nezasloužené přehlížení práv, nároků, zásluh apod.

 

Facebook komentáře