Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Ministerstvo otočilo a svolává kulatý stůl o ACTA. Piráti přijdou.

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • pirati
Ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba svolal dva dny po tom, co jej zorganizovali Piráti, kulatý stůl o ACTA. Účastníkům ale nedal vědět předem a nepřipravil ani program jednání. Piráti, stejně jako ostatní pozvané subjekty neví, kdo na jednání přijde. Podle Pirátů se ve skutečnosti ministerstvo snaží, aby se o smlouvě ACTA mluvilo co nejméně.

Ministerstvo průmyslu a obchodu změnilo svůj názor a svolává kulatý stůl o ACTA. V pátek 6. dubna ministerstvo pozvalo Piráty ke kulatému stolu, který se bude konat v úterý 10. dubna. Piráti se jednání zúčastní. Ministerstvo přitom kulatý stůl svolává přesně dva dny po tom, co Piráti avizovali, že ho vzhledem k nečinnosti ministerstva zorganizují sami [1]. Ministerstvo navíc nechalo účastníkům na přípravu jednání pouze tři dny velikonočních svátků. Piráti považují takové jednání za neprofesionální.

"Pozvánku jsem dostal dnes ve 13 hodin s tím, že nejpozději do Velikonočního pondělí musím dát vědět, jestli na jednání přijdu.
Obratem jsem se zeptal, kdo další byl přizván a jaký je přesný program jednání. To jsem se, pravděpodobně stejně jako ostatní pozvaní, nedozvěděl. Taková příprava jednání o tématu, které se dotýká práv všech občanů ve státě, je mého názoru neprofesionální a diletantská," řekl předseda Pirátů Ivan Bartoš.

"Ministr možná doufal, že stačí Piráty formálně pozvat, aby sice nemohl být nařknutý přímo ze lži, ale aby ve skutečnosti nemusel dělat nic. Přijde mi to, že se ministr snaží, aby se vlk nažral, ale ACTA zůstala celá," řekl místopředseda Pirátů Martin Brož, "Piráti na jednání ale rozhodně půjdou a budou za práva občanů bojovat. Kromě předsedy přijde ještě odborník na smlouvu ACTA Jakub Michálek."

"Ministr Martin Kuba ohlásil po jednání vlastní tiskovou konferenci.
Jelikož ale není jisté, že nepůjde jen o další ministerské PR, zveme novináře na tiskovou konferenci ostatních účastníků schůze po skončení té ministerské," uzavřel předseda Pirátů Ivan Bartoš.

ACTA je podle Pirátů koncipována jednostranně. Dotýká se také svobody šíření informací, umožňuje vládám tlačit firmy do cenzury Internetu, vzbuzuje obavy týkající se mezinárodní přepravy generických léčiv, která by mohla zachraňovat životy, a ukrajuje občanům soukromí a další ústavní práva. Navíc by smlouva ani neprospěla exportérům, protože se
od ní distancovaly Čína, Indie a další globální hráči.

Kontakty:
Ivan Bartoš, předseda - 603 415 378, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Jakub Michálek, komise pro kopírování a Internet - 775 978 550,
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Odkazy:
[1] Pozvánka Pirátů ke kulatému stolu:
http://www.pirati.cz/tiskove-zpravy/ministr-nesplnil-slib-protesty-proti-acta-pokracuji

Facebook komentáře