Sorosem podporované mediální domy tento koncept používají k vytváření falešných narativů a k tomu, aby lidé uvěřili v něco, co se ve skutečnosti nestalo. Důvodem, proč je Soros schopen mít takovou míru vlivu, je to, že dává desítky milionů dolarů do americké mediální infrastruktury.

Existuje mnoho mainstreamových mediálních organizací s vazbami na Sorose, včetně: „ABC, CBS, CNN, Washington Post, New York Times, chci říci, že je to velmi dlouhý seznam. Zadejte Sorosovo jméno a jen se podívejte, jak o něm píší…“ řekl Palumbo a dodal, že to vypadá, že jejich zpravodajství vždy upřednostňuje demokraty a Sorose.

Sorosovy vazby na mediální infrastrukturu zdokumentoval „hlídací pes“ Media Research Center (MRC). Soros vynaložil na financování médií od r. 2003 více než 52 milionů dolarů, včetně infrastruktury žurnalistických škol, investigativní žurnalistiky a dokonce oborových organizací,“ uvádí se ve zprávě MRC.

Mnoho levicových uskupení, včetně mediálních společností, získává finanční prostředky prostřednictvím Sorosovy nadace Open Society Foundation. Tato skupina je známá tím, že financuje progresivní iniciativy, jako jsou Black Lives Matter a Defund the Police, a také politické kandidáty a kampaně prokurátorů, uvedl Palumbo.

Sorosova nadace tvrdí, že podporuje demokracii a individualismus, ale ve skutečnosti podporuje radikálnější agendu, řekl Palumbo.

V čele nadace Open Society Foundation stojí Alexander Soros, syn George Sorose. Nadace získala v roce 2017 od George Sorose 18 miliard dolarů na financování progresivních cílů. Má pobočky po celém světě.

Jako možný důvod Sorosovy podpory levicové ideologie Palumbo uvádí události ze Sorosova mládí, kdy v Maďarsku začínaly probíhat čistky Židů a Soros se vydával za křesťana.

Před nástupem Hitlera se Sorose ujal křesťan, který úřadům přísahal, že Soros je jeho kmotřenec. Soros s tímto mužem spolupracoval na konfiskaci majetku Židů.

V rozhovoru pro pořad „60 minut“ v roce 1998 se moderátor Steve Croft Sorose zeptal, zda cítí vinu za konfiskaci majetku maďarských Židů, na což odpověděl, že ne.

„Bylo mi čtrnáct let a řekl bych, že tehdy se utvářel můj charakter. … Člověk by měl myslet dopředu, měl by chápat a předvídat události, a když je ohrožen… byla to obrovská hrozba zla, chci říct, byla to velmi osobní zkušenost se zlem,“ řekl Soros.

Na další otázku, zda to bylo těžké vědět, že jeho spoluobčané Maďaři byli posíláni do táborů smrti poté, co jim pomohl odebrat majetek, Soros odpověděl, že to nebylo nijak těžké, protože v tom nehrál žádnou roli.

„Vůbec ne, vůbec ne. Možná jako dítě tu souvislost nevidíte. Ale nevytvořilo to žádný, žádný problém,“ řekl Soros. „Byl jsem jen divák. Ten majetek se bral pryč. Takže v odebírání toho majetku jsem nehrál žádnou roli. Takže jsem neměl žádný pocit viny.“

Palumbo ve svém výzkumu také zjistil, že mnoho lidí, kteří kdysi pracovali pro Sorosovu nadaci Open Society Foundation, později přešlo do médií.

Kromě toho Soros financoval kampaně mnoha demokratických politiků a progresivních prokurátorů a podporoval ty, kteří dosáhnou výsledků, jež Soros chce.

„Když si zvolíte prokurátora, má ve všech těchto věcech naprostou autonomii, takže je to prostě hej, chci změnit zákon, podpořím člověka, který ho chce změnit přesně tak, jak chci já, on tam přijde a přes noc ho změní,“ řekl Palumbo

„Když se ve volbách ucházíte o post prokurátora, a normálně na kampaň každý utratí pár set tisíc, a pak do ní napumpujete 1 nebo 2 miliony, tak si vlastně tímto způsobem můžete koupit volby. A to se děje opakovaně. Existují případy, kdy vyzyvatel prostě odstoupí, protože ví, že to nemá smysl,“ řekl Palumbo.

Důvodem, proč širší část veřejnosti neví, kdo Soros ve skutečnosti je, je to, že tyto organizace ovládá penězi.

„Je to jakási implicitní smlouva, kdy: ‚Dostal jsem kdysi od tohoto člověka peníze, opravdu jej budu ve své zprávě hanit?‘ A spousta lidí se prostě rozhodne to neudělat,“ řekl Palumbo.

Zdroj: https://www.epochtimes.cz/2022/07/02/matt-palumbo-ve-sve-nove-knize-popisuje-jaky-vliv-ma-george-soros-na-medialni-narativy/