Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Klaus zabodoval v maďarské TV: Západ necítí migraci tak jako my, kvůli odlišné minulosti

Hodnocení uživatelů:  / 4
NejhoršíNejlepší 

V rozhovoru pro Maďarskou televizi ECHO TV bývalý český prezident Václav Klaus promluvil o problémech evropské spolupráce a současné politice České republiky. Možná by neuškodilo něco změnit?

  • klaus-zabodoval-v-madarske-tv-zapad-neciti-migraci-tak-jako-my-kvuli-odlisne-minulosti

Nejprve Klaus vyjádřil svůj názor na současnou politiku Visegradské čtyřky. Podle něj je skupina v kritickém stavu, protože zájmy členských států se neshodují úplně.

„Domnívám se, že mezinárodní síla V4 není tak velká, protože Maďarsko je díky hlasu premiéra Viktora Orbána silné a stejně tak i Polsko, ale můj stát a Slovensko jsou nejslabšími částmi řetězce," řekl Klaus.

Bývalý český prezident si myslí, že Česko musí být aktivnější na mezinárodní scéně, pevněji bránit své zájmy, a proto potřebuje konkrétní politiku a novou politickou strukturu.

Na otázku o volbách do europarlamentu Klaus odpověděl, že ji Češi, stejně jako Slováci, neberou vážně.

„Evropský parlament…vůbec není parlamentem. Neexistuje reálný dialog mezi vládou a opozicí," dodal Klaus.

Podle něj je potřeba současnou politiku EU změnit. Sám Klaus „udělá všechno", aby se objevily ty politické sily, které se postaví proti Bruselu.

„Masová migrace spoluorganizovaná evropskou politickou elitou založenou na multikulturalismu je podle mého názoru hlavní hrozbou pro Evropu, evropskou společnost a evropskou kulturu," uvedl.

Klaus se domnívá, že západní spojenci nechápou obavy České republiky kvůli odlišné minulosti.

„Obávám se, že západní Evropa to stále necítí tak silně, jako my. Naše minulost je jiná, naše vzpomínky jsou jiné a jiné jsou i historické zkušenosti. Úkolem pro nás je vysvětlit a říct našim kolegům ze západní Evropy, proč je současná situace tragická," dodal.

Klaus si také mysli, že politické elity států EU nezastupují zájmy svých občanů, a výrazně je vidět nedostatek demokracie.

„Vím, že lidé často mluví o demokratickém deficitu v Evropě. Nesouhlasím. Podle mého názoru to není demokratický deficit, ale nedostatek demokracie. Deficit znamená, že nějaká demokracie existuje, ale jsou s tím spojené problémy," sdělil Klaus.

zdroj: https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201812318842288-klaus-europarlament-migrace-v4/

Facebook komentáře