Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Druhý díl rozhovoru s kongresmankou McKinney.

Hodnocení uživatelů:  / 7
NejhoršíNejlepší 

„Vladimír je jedinou nadějí na mír.“ Jedinečný rozhovor se Cynthií McKinney o fungování ilegální stínové vlády, která řídí (nejen) Ameriku – díl II.

V pokračování rozhovoru pro časopis Šifra dlouholetá americká kongresmanka odhaluje plány USA, které podle ní „zabíjejí celé země“, proč to lidé pořád omlouvají, proč Ameriku čeká barevná revoluce, proč americký stát úplně zešílel a proč mu tolik leží v žaludku ruský prezident.

V předchozím vydání Šifry jsme přinesli pozoruhodný rozhovor, který vzbudil velký ohlas. Přečíst si jej můžete i na www.casopis-sifra.cz. Cynthia Ann McKinney, která strávila 12 let v americkém Kongresu a v roce 2008 kandidovala na americkou prezidentku, se v něm rozpovídala o pozadí vraždy Johna Fitzgeralda Kennedyho, děravé oficiální verzi útoků na USA z 11. září 2001, o tom, co mají tyto dvě věci společného, i o fungování takzvaného skrytého státu, který řídí (nejen) Ameriku místo demokraticky volených politiků. A také stalkingu a nátlaku, kterému za to, že říká veřejně věci, které se neříkají, čelila. Jelikož jsme spolu mluvili na mnichovském letišti, kde jsme oba čekali dlouhé hodiny při přestupu během zpáteční cesty z konference Dialog civilizací na řeckém ostrově Rhodos, byla by ode mě velká nezodpovědnost toho nevyužít a nepustit se do obšírnější debaty o zákulisí světové politiky. Povídání to bylo natolik zajímavé, že by se do jednoho článku nevešlo. Zde je jeho pokračování…

  • druhy-dil-rozhovoru-s-kongresmankou-mckinney

 

To, jak otevřeně jste o zákulisí americké politiky mluvila a mluvíte, se asi vašim stranickým a kongresovým kolegům, nemluvě o „skrytém státu“ neboli jakési ilegální stínové vládě, která tahá za nitky, asi moc nelíbilo…

To není tak docela pravda. Než jsem se dostala do potíží, kolegové mě obdivovali a podporovali. Protože jsem říkala věci, o kterých samozřejmě dobře vědí i oni a které by chtěli říkat taky, kdyby se ovšem nebáli a nezvolili si tu jednodušší cestu. Chodili za mnou a říkali mi: „Cindy, to je skvělé, ty máš obrovskou odvahu, že tohle říkáš.“

A poté, co jste se dostala do problémů? Co říkali potom?

Pak už radši nic. Najednou jsem byla úplně sama. Jak se ale říká, čas je přítelem moudrosti. Dneska by to bylo jiné. Podporovalo by mě víc lidí jak na straně kolegů, tak na straně veřejnosti. Člověk se také vyvíjí a myslím si, že bych na to dnes šla trochu chytřeji a lépe se v těchto vodách pohybovala, nepodceňovala tolik mezilidské vztahy a celkově byla opatrnější na to, co a hlavně komu říkám. A než bych něco řekla, ještě lépe bych se připravila, prováděla pečlivější výzkum a argumentovala tak, abych byla srozumitelnější a nedávala munici nepřátelům.

Můžete uvést nějaký příklad?

Kritizovala jsem například Barrick Gold, což je příšerná firma. Chtěli získat kontrolu nad těžbou zlata a zničit menší doly v Tanzánii za pomoci špinavých zákulisních dohod. Barrick Gold udělali to, že šli do těchto menších dolů, zasypali je a pohřbili tamější dělníky zaživa. Tak jsem do toho samozřejmě v Kongresu tvrdě šlapala, ale nevěděla jsem, kdo sedí v představenstvu Barrick Gold. Můj kolega kongresman z Georgie jménem Andrew Young, který mimochodem pracoval jako velvyslanec USA při OSN! On byl přitom něco jako můj politický otec. Bylo pro mě obrovské zklamání, že by mohl být spojen s něčím takovým. Dnes bych si tyto věci více zjišťovala dopředu.

Jako třeba v případě saúdského prince, který nabídl po 11. září 2001 městu New York 10 milionů dolarů a Rudy Giuliani, tehdejší starosta, uspořádal velký protest, kde tyto peníze teatrálně odmítl. Tak jsem napsala dopis princi, že když nám chce pomoct, může dát ty peníze třeba černochům, různým charitám, komunitním organizacím a podobně. Vůbec jsem si neuvědomila, že je to divadlo a George W. Bush i jeho otec Bush starší s ním byli kamarádi. Byla jsem na začátku poněkud naivní, protože jsem tehdy ještě absolutně netušila o existenci skrytého státu a o tom, čeho jsou schopni a kde všude mají prsty, proti komu vlastně stojím.

Kdy byla podle vás Amerika ukradena „skrytým státem“ a jeho reprezentanty, kteří ji řídí ze zákulisí namísto demokraticky zvolených politiků? V první části našeho povídání jste mluvila o tom, že fungovali už v době Kennedyho. Máte tušení, kam až to sahá? Až ke vzniku soukromého bankovního kartelu Fed, nebo ještě dál?

To je těžké říct. Osoby uvnitř skrytého státu se postupem času obměňují. A jen někteří jsou vidět, třeba Donald Rumsfeld nebo Dick Cheney, které jsem jmenovala, ale to nejsou samozřejmě šéfové, jen reprezentanti, kteří plní úkoly. Ty, kdo jsou na vrcholu, neznáme. Chtělo by to udělat jednou pořádný výzkum. Zatím se to ale nezdá příliš reálné.

Zmínila jsem pár jmen (Cheney, Rumsfeld, Brzezinski, Kissinger…), ještě bych možná přidala další: Maurice Tempelsman. Tenhle byznysmen kontroloval v podstatě celou americkou politiku v Africe, je totiž šéfem největších amerických společností pro těžbu diamantů. (Napojený byl třeba od 90. let na Billa a Hillary Clintonovy.)

Takzvaná finanční krize v roce 2008, která byla uměle řízená a vyvolaná příliš rychlým nárůstem peněz v ekonomice, způsobila jistou obměnu pasažérů na palubě Titaniku. Vedlo to pouze k vytvoření silné vrstvy oligarchů, tak jako třeba při přechodu od Gorbačova k Jelcinovi v Sovětském svazu. Principy „fungování“ jsou stejné, ale tito noví reprezentanti skrytého státu jsou ještě daleko nelítostnější a bezohlednější než ti staří.

Nikdy jsem to takhle otevřeně a přímo neřekla, ale Spojené státy zabíjejí celé země. Když se podíváte, co se děje v Iráku, Afghánistánu, Libyi, Sýrii, na Ukrajině, ale i v Somálsku a Súdánu, za tím vším stojí Amerika. Těch zemí, které USA zničily, je ale daleko víc.

Proč to pořád dělají?

To je otázka, kterou si kladu také. Podezřívám je z toho, že to není jen kvůli ropě a nerostným surovinám. Snaží se rozeštvat nejen celý muslimský svět. Dřív se říkalo, že se Afričani vyžívají ve vzájemném zabíjení. Ale neříkalo se, že byly skoro všechny africké státy řízeně a úmyslně rozvraceny USA, ať už přímo, nebo pomocí podpory různých skupin, jedno jestli ve Rwandě, Ugandě, Kongu nebo v Somálsku. Teď se to samé děje v muslimských zemích a Američané říkají, že muslimy baví vzájemně se zabíjet. Otázka je, jak pořád lidé mohou omlouvat a ignorovat, co se děje.

Čím si to vysvětlujete?

Obávám se, že je to proto, že se to neděje přímo jim a na druhých lidech jim nezáleží. Dokud se mají dobře oni, mávnou rukou. Taková je podstata člověka: Někdo musí ublížit jemu, aby si všiml toho, že se ubližuje lidem.

Proč všichni mluví o nebezpečí ze strany Ruska, když největší nebezpečí přichází už minimálně 14 let ze strany USA? USA místo aby bojovaly proti Islámskému státu, jdou proti Sýrii a jejímu prezidentovi.

Musíte pochopit jednu věc. Generál Wesley Clark, který již dříve popsal, že americký plán na napadení a změny vlád v Iráku, Sýrii, Libyi, Somálsku či Súdánu existuje již od 90. let, řekl veřejně v rozhovoru pro CNN, že ISIS vytvořily USA, respektive jejich spojenci. USA bojují o ovládnutí Sýrie, nikoli proti Islámskému státu. A tím, že proti Islámskému státu bojuje Rusko, Američané v Sýrii bojují de facto proti Rusku, stejně jako na Ukrajině. Nikdy bych si nedokázala představit, že tohle jednou řeknu, ale jedinou nadějí na mír v současném světě je Rusko, a zejména jeho prezident Vladimir Putin.

Mimochodem, Peter Dale Scott si u amerického válčení všiml ještě jedné pozoruhodné věci – podíval se na vztah mezi místy amerických vojenských akcí, rozmístěním amerických vojáků a nárůstem obchodu s drogami. Jak možná víte, CIA financuje své tajné akce právě z obchodu s drogami.

Například bizarní stát Kosovo, který vznikl po americkém bombardování Srbska, má jednu z největších amerických vojenských základen v Evropě. Kosovo slouží jako překladiště drog z Afghánistánu. V Afghánistánu mnohonásobně vzrostl podíl tamějšího opia na celosvětovém obchodu s heroi­nem po americké invazi. Tohle máte na mysli?

Ano, přesně to mám na mysli. Ale je toho mnohem víc, materiálů k tomu je dnes již spousta.

Peter Dale Scott, který o tom také píše, mi velice pomohl podložit moje zjištění a podezření, která jsem ohledně fungování skrytého státu získávala během svého politického působení, a vytvořit jakousi akademickou výbavu a metodu práce, takže dokážu dnes spoustu věcí najít, vypátrat a ověřit sama. Jinými slovy, naučil mě dělat výzkum a to, kam se dívat.

Situace se nezlepšuje a skrytý stát se zřejmě podle toho, co sledujeme, nezastaví před ničím. Tímhle stylem přece musí dojít nejen ke zničení jiných států na světě, ale i samotných Spojených států. Všude na světě nenávidí USA – v Rusku, v Číně, Africe, stále víc i v Evropě. Jak dlouho to mohou Američané ještě ustát?

Samozřejmě. Není zrovna chytré aktivovat svoje přátele, aby vám pomohli, a pak je zradit. Mluvím o tom, jak například Německo pomáhalo Američanům v Iráku, Afghánistánu i na Ukrajině, a teď americká politika přímo smrtelně ohrožuje právě Německo. Spojené státy zřejmě také nakonec zažijí svoji barevnou revoluci.

Jak byly zmanipulovány americké prezidentské volby v roce 2000 a kdo vybral George Bushe za prezidenta? Kdo ožebračil Američany i Rusy? Jaké jsou plány na americkou globální nadvládu? Jaká je situace v USA? A proč policie zabíjí lidi na ulicích? Zbytek rozhovoru si můžete zdarma přečíst na www.casopis-sifra.cz, konkrétně zde:

http://www.casopis-sifra.cz/vladimir-je-jedinou-nadeji-na-mir-jedinecny-rozhovor-se-cynthii-mckinney-o-fungovani-ilegalni-stinove-vlady-ktera-ridi-nejen-ameriku-dil-ii/

Milan Vidlák, šéfredaktor časopisu Šifra

Facebook komentáře