Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Vyzvěte svou vládu a poslance Evropského parlamentu, aby pozastavili asociační dohodu mezi EU a Izraelem a ACAA, postavili se na stranu lidských práv a ukončili okupaci

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

 

Zástupci několika evropských vlád vyjádřili hluboké znepokojení nad plány Izraele vybudovat dalších 3000 obytných jednotek na Západním břehu Jordánu. Šéfka unijní diplomacie Catherine Ashton znovu zdůraznila, že „jakákoli taková výstavba je podle mezinárodního práva ilegální a představuje překážku na cestě k míru“.

  • vyzvete-svou-vladu-a-poslance-evropskeho-parlamentu-aby-pozastavili-asociacni-dohodu-mezi-eu-a-izraelem-a-acaa-postavili-se-na-stranu-lidskych-prav-a-ukoncili-okupaci

 

I když jsou tyto projevy znepokojení ohledně izraelských válečných zločinů vítané, v praxi Evropa poskytuje přímou a konkrétní podporu izraelské vojenské okupaci a politice apartheidu, nelegální výstavbě osad na Západním břehu Jordánu, pokračující blokádě a útokům na Pásmo Gazy, pokračujícím demolicím palestinských domů, ilegální anexi okupovaného Východního Jeruzaléma, svévolným zatýkáním a mučením dětí a dospělých, zásadnímu omezování svobody pohybu a přístupu k infrastruktuře a zdrojům a dalším ilegálním vojenským operacím.

Tato podpora nabývá podoby skrze výhodné preferenční podmínky v rámci Obchodní a asociační dohody. Asociační dohoda mimo jiné stanovuje, že „vztahy mezi stranami, jakož i samotná ustanovení smlouvy jsou založena na respektu k lidským právům a demokratickým principům“ a toto „představuje významný prvek smlouvy“.

EU doposud ignoruje svou povinnost tuto dohodu pozastavit, navzdory pokračujícím porušováním lidských práv ze strany Izraele. Je nejvyšší čas ukončit spoluvinu EU na izraelských válečných zločinech.

Oslovte českého premiéra, ministra zahraničí a zástupce v Evropském parlamentu a sdělte jim, že nadešel čas konat: Je třeba pozastavit obchodní smlouvy mezi Izraelem a EU, jakož i ukončit obchodování s firmami působícími v nelegálních osadách na Západním břehu Jordánu, a to do té doby, než bude Izrael plně respektovat své závazky vůči mezinárodnímu právu, tj. ukončí okupaci a kolonizaci cizího území a odstraní separační/apartheidní zeď, přizná plná práva palestinským občanům Izraele a bude respektovat, chránit a prosazovat právo palestinských utečenců na návrat do jejich původních domovů a navrácení majetků dle rezoluce OSN číslo 194. Vyzvěte své zástupce, ať konaji k dosažení spravedlnosti hned teď.

Více informací a vzorový dopis naleznete zde.

Facebook komentáře

Nejčtenější