Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Ukrajinská delegace v Sýrii: Realita neodpovídá zprávám západních médií

  • syrie
Delegace Ukrajinského parlamentu a médií v úterý přijela do Sýrie, prošla městem Daraa a viděla situaci služeb a vzdělávání ve městě. Delegace navštívila zapálená a sabotovaná zařízení. V justičním paláci v Darra generální prokurátor Tayssir Samadi řekl, že více jak 100 tisíc dokumentů a legislativních záznamů bylo 20. března spáleno.

Dodal, že sabotáž nastala i v proti-drogovém oddělení a shořely záznamy a dokumenty o honu na pašeráky drog a zločince. Guvernér Daraa řekl, že do guvernátu se vrátil normální život, vyjádřil, že Sýrie čelí klamné mediální kampani vedené některými satelitními kanály, aby zničili jejich pan-Arabské a národní postoje.

Členové delegace vyjádřili podporu Sýrie proti konspiraci, řekli, že vyjádří realitu toho, co se doopravdy v Sýrii děje a že to úplně nesouhlasí s klamnými a falešnými zprávami západních médií, která šíří strach a zabraňují lidem vstup do Sýrie.

Šéfka delegace, zástupce lidu komunistické strany Ukrajiny Alla Alexandrovska SANA řekla, že život v Daraa je normální a vzdělávací proces, služby a zdravotnictví jsou ve městě dobré.

Alexandrovska litovala, že některá média jsou využívána jako nástroje k doplňování válek, řekla, že pořád jsou novináři a kanály, které ukazují pravý obrázek a doufáme, že se ten obrázek dostane do celého světa.

Novinář Igor Slisarenko z Ukrajinských novin „Den“ řekl, že život v Daraa je normální, naznačil Ukrajinské hluboké přátelství a respekt Syřanům. Zástupce předsedy Syrsko-Ukrajinské přátelské asociace Vladimír Petrenko řekl, že pálení a sabotování zařízení ukazuje na čin teroristů páchaný teroristy a odhaluje falešná tvrzení o svobodě a demokracii, vyjádřil důvěru v Syrské schopnosti přežít krizi.

Ukrajinská delegace také navštívila zraněné členy armády z Tishreen v Damašku. Novinář Slisarenko řekl: „Dnes jsme sem přišli zjistit realitu událostí odehrávajících se v Sýrii…a vyjádřit podporu Syrským vojákům, kteří statečně brání svou zemi, její lidi a její názory.“

Později na setkání s delegací zástupce ministra zahraničí a imigrace Abdel-Fattah Ammoura delegaci informoval o zahraniční konspiraci, které Sýrie čelí a která je mířena na zničení Syrských pan-Arabských a národních postojů a její nezávislá rozhodnutí že spadla pod rámec projektu Amerických a západních zemí „Dobrý střední východ“.

Ammoura ukázal přehled reformních kroků v souvislosti úplných reforem prováděných prezidentem Basharem al-Assadem, vyjádřil, že tyto kroky poslouží každé části Syrské společnosti.

Alexandrovska vyjádřila poděkování za příležitost vyšetřit realitu v Sýrii a vidět věci z první ruky. „Udělám vše proto, abych vyjádřila pravdu o událostech Ukrajinskému národu, co se týče činů ozbrojených gangů páchaných proti Syřanům.“

http://www.sana.sy/eng/337/2011/10/04/373548.htm

zdroj

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře