Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Turecko neuspělo v syrském fandangu NATO

  • assad_turecko
Většina mainstreamových zpráv se pohybuje okolo protestů vypuknutých náhle v různých oblastech. Bylo ale dokázáno, že dané „protesty" nejsou tak rozšířené. Podle většiny Syřanů je to zřetelné. Sunnité, alavité a křesťané z velké části podporují Assada kvůli možnosti, že může nastat další Irák nebo další invaze NATO; je toho prostě moc v sázce. Lidé si nedokážou představit nic lepšího, než jen zemi jako „Irák".

Zvláště když v Sýrii žijí miliony iráckých uprchlíků – ti jsou živým důkazem, toho co by se v Sýrii mohlo stát.

Takže proč se média zaměřují na tyto malé protesty a ne na ty v USA a Bahrajnu? Ve světě médií musí být osobní zájem, aby se něco mohlo oznámit. Opravdivá politika je jiná, než „politika", která je poskytována davům. Např. NATO tvrdilo, že zaútočí na Libyi, aby zachránilo Benghází, opravdu jen „tvrdilo". NATO teď bombarduje cvivilisty v Sirtě a o čem že tato mise je? NATO provádí vládní převrat, bylo to plánované od začátku. To by měl být příklad toho, že v opravdové politice nejsou žádné „načechrané" humanistické ideály.

Opravdová politika nemá co dělat s moralitou. Vaše vlády vám nepomůžou, když zbankrotujete, bankám ale ano. Politika je plná rozporů, protože je vedena vlastními zájmy a vraždícími záměry.

Pak nemůžeme pochopit problém se Sýrií, aniž bychom se dívali na „protesty". Nelze přehlédnout, že hlavní národy samy ignorují protesty jako „Okupace Wall Street" nebo protesty v Londýně, které jsou ignorovány a zahrabávány.

Takže, konečně začněme a TO JEN ČTU NOVINY.

Sýrie je velice komplikovaný národ s obrovskou vojenskou silou a nejvyspělejšími zbraněmi na středním východě; dokonce i poráží Irán. Zřídka slyšíme, že 6 měsíců před protesty se Turecko setkalo s EU, byly tu záměry připojení země k unii. Erdoganovi bylo řečeno, že jako člen NATO a možný kandidát na členství v EU musí dělat víc. Turecku bylo slíbeno hodně moci a hodně příležitostí.

Sarkozy a EU Erdoganovi řekli, aby Turecko začalo konflikt se Sýrií. Turecká armáda podnikla vojenské cvičení blízko hranic se Sýrií a na půdě, která kdysi Sýrii patřila. Syřané pořád tohle místo požadují za součást země. V oblasti, přes kterou chodí syrským protestantům zbraně. Jedno Turecké cvičení bylo oznámeno den poté, co americký ministr obrany Leon Panetta hovořil s izraelskými lídry. Turecko poslalo na hranici velkou sílu, když věci eskalovaly. Turecko povolalo 70 svých generálů z výslužby na novou frontu. Turecko dělá „ubohý pokus" k potěšení NATO a EU. Televizní stanice oznámila, že turecká armáda provedla vpády do malých syrských vesnic a měst. Turecká provokace se zdá být připravujícím se plánem pro vytvoření enklávy v Sýrii. Sýrie se místo toho uchýlila k diplomatické odpovědi a Turecku řekla, že státy dělají chyby. Také jim řekli, že jsou jasné hranice a oblasti a když budou překročeny, znamená to otevřenou válku.

Je potvrzeno, že Katar a Turecko mají největší výcvikové tábory Al-Kájdy na světě. Všechny doposud zatčené jednotky Al-Kájdy jen potvrdili svůj výcvik a pozadí z těchto dvou národů, které jsou pro-americké. Katar má na svém území americkou vojenskou základnu o velikosti jednoho města země. Díky těmto znalostem nepřekvapí, co se stane dál.

Turecko poslalo bojovníky Al-Kájdy do Sýrie, aby se snažili zdestabilizovat zemi. Teroristické útoky zasáhly celou zemi na pohraničních oblastech. Vstoupili přes irácké, jordánské, turecké a libanonské hranice. Teď by měl každý pozorovatel přemýšlet o tom, proč jsou všechny incidenty v Sýrii poblíž hranic.

Během státní návštěvy v Damašku řekla Sýrie Turecku, že mají dlouhé zbraně a hluboké zkušenosti s Tureckem. Turecko své akce nezastavilo, takže Sýrie odpověděla podporováním Kurdů. Turecko utrpělo více jak 20 útoků na svou armádu spáchaných kurdskou milicí.

Dle Sarkozyho a EU by Turecko mělo vtrhnout do Sýrie před říjnovou uzávěrkou. Dny ubíhají a Turecko otálí díky útokům PKK. Místo toho žádalo EU a Sarkozyho o rezoluci podporující invazi. Sarkozy a EU se snažili protlačit rezoluci kvůli „protestům". Rusko a Čína málem ustoupily a uznaly ji. Ale díky velkým „odhaleným lžím médií" a libyjské válce Rusko a Čína zvážily své postoje a mohly tak rezoluci vetovat.

Pak jel Sarkozy do Gruzie a řekl, že Turecko se k EU nikdy nepřipojí a že by se měli podívat na historii genocidy Arménů. Sarkozy se samozřejmě o Armény nezajímal, použil ale tuto "zbraň" k ospravedlnění tvrdého postoje proti Turecku. To byla jasná zpráva nevole, EU a Francie chtěly, aby Turecko zasáhlo bez rezolucí. Turecko se ale bojí zasáhnout samo minimálně ze dvou důvodů – velké syrské armády a problémy s Kurdy. A velkou otázkou zůstává, co udělá ruská vojenská základna v Sýrii? Má plné právo napadnout jakoukoliv útočící tureckou armádu.

Turecko doufalo, že bude přijata rezoluce OSN, která by alespoň poslala další armády v případě, kdyby to selhalo a Turecko se také potřebovalo ujistit, že Rusové zůstanou neutrální.

zdroj

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře