Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Syrští islamisté vyhnali křesťany

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
  • syria-3
Křesťanská menšina v Sýrii čelí rostoucí hrozbě a tisíce lidí jsou donuceny opustit své domy, protože čelí obtěžování a diskriminaci od opozičních radikálních islámských frakcí.

Minimálně 9 tisíc křesťanů ze západního města Qusayr bylo donuceno utéct po ultimátu vydaném místním vojenským šéfem ozbrojené opozice Abdelem Salamem Harbou, uvedla agentura Fides.

Při posledním propuknutí násilí ve městě Quasayr, které je vedle neklidného Homsu, odstřelovač zastřelil křesťana.

Minulý týden se objevily zprávy, že některé mešity ve městě z minaretů hlásily: "Křesťané musí opustit Qusayr do 6 dnů, to je do pátku."

Dva katoličtí kněží, kteří z Qusayr utekli, agentuře potvrdili, že "vlastníma ušima" slyšeli z minaretů opakující se ultimátum. "Situace v oblasti je neudržitelná a otevřená totálnímu bezpráví." uvedly zdroje Fides na zemi. Bojí se také, že osud křesťanů v Qusayr může dopadnout na 10 tisíc věřících v dalších vesnicích v oblasti.

Oblasti ovládané opozicí zažívají vzestup radikálních forem sunnitského islámu s extrémisty neochotnými žít v míru s křesťany. Spousty těchto gangů a ozbrojených skupin operují nezávisle od Svobodné armády Sýrie.

Kromě náboženského poddtextu může být násilí proti křesťanům popoháněno také faktem, že otevřeně podporují režim. Bashar Asad, stejně tak i jeho otec Hafez Asad, garantovali sekulární vládu, ochranu křesťanů před diskriminací a zaručili jim jejich práva.

Ve středu se ozbrojené skupiny v Qusayr vloupaly a zneúctily řecko-katolický kostel St. Elias.

"Tohle je v konfliktu poprvé, co se stala taková epizoda, kdy jsou schválně zasahovány posvátné symboly." sdělily Fides místní zdroje.

Křesťané tvoří asi 10% populace země, většina patří k Řecké pravoslavné církvi Antioch.

http://www.voltairenet.org/Syrian-Islamist-opposition-casts

zdroj: wertyzreport.com

Facebook komentáře