Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Sýrie vzdoruje západní invazi

 

Za jakých podmínek může válka v Sýrii skončit v průběhu jednoho měsíce, sdělil Hlasu Ruska Thierry Meyssan, spisovatel a novinář, žijící v Sýrii, bývalý člen libyjské vlády epochy posledních dní Džamáhíríje.

 

 

  • syrie-vzdoruje-zapadni-invazi
  • Sýrie vzdoruje západní invazi

Syrská vláda se aktivně brání přílivu zahraničních wahhábistů. Za dva roky se jejich počet na syrském území zvýšil do 200-250 tisíc. To je přibližně 1 procento místního obyvatelstva, což znamená, že například do Francie by ze zahraničních přijelo 650 tisíc trénovaných a boji zocelených bojovníků, jejichž cílem by bylo zničení země! Mohla by se tomu Francie ubránit? Ale Sýrie stále vzdoruje. V tomto regionu je velmi málo silných státu, proto se snaží zničit právě Sýrii.

Protiteroristických operací se účastní malá část syrské armády, méně než 25 procent z celkového počtu příslušníků ozbrojených sil. Tři čtvrtiny vojáků stále brání vnější zónu, tedy se snaží chránit hranice proti Severoatlantické alianci a Izraeli. Pokud bude přerušen přísun do Sýrie zahraničních bojovníků a zbraní, tak válka skončí v průběhu jednoho měsíce. Pokud k tomu nedojde, může pokračovat desetiletí.

Syřané nemají nic proti své vládě. Nechci tvrdit, že všichni obyvatelé milují své vedení, ale v každé zemi se vždy najdou nespokojení. Nyní, nehledě na to, jaký lidé mají názor na Bašára Asada, jsou přesvědčeni, že brání svou zemi před zahraniční intervencí. A v každém státě se najde dostatek zrádců.

Armádu tvoří místní kluci, kteří bojují za svou vlast. Nejdříve nám hovořili o masové dezerci. Ale já ještě jednou zdůrazňuji, tyto případy nepřekročily 5 procent a nyní k dezerci vůbec nedochází! Lid se mobilizoval na záchranu své země!

Předtím, než jsem přijel do Sýrie, jsem byl v Libyi, posledních pět týdnů existence Džamáhíríje jsem byl členem vlády. Proto jsem samozřejmě dobře obeznámen s tímto problémem. Libye byla čistě nominálním státem. Taková byla vůle Muammara Kaddáfího, kterou jasně vysvětlil ve své Zelené knize. Možná taková nominální vláda byla vhodná v období míru, ale absolutně se nehodí pro boj s imperialismem.

Kromě toho, přímo během války Kaddáfí jednal s různými představiteli z tábora agresorů. Dobře jsme věděli, že se setkal se zástupci USA, Francie i Izraele. Proto mu Rusko nemohlo poskytnout zásadní podporu. Což také vysvětluje zánik libyjského státu.

Muammar Kaddáfí prováděl komplikovanou politiku, která přivedla ke ztrátě všech důležitých aliancí.

Bašár Asad je lídr absolutně jiného typu. Asad je mimořádně racionální, vyniká výbornou chladnokrevností, je velmi důsledný ve své politice. Má ty vlastnosti, které se nejlepším způsobem hodí pro současnou situaci. Je to správný muž na správném místě! Je to demokratický vůdce, což odporuje tomu, co o něm vytrvale říkají.

Asad zdědil diktaturu a krok za krokem ji v průběhu celého desetiletí transformoval. Poskytl lidem vzdělání a prostředky k přechodu na demokratický systém. Pokaždé, když dělal krok kupředu, tak mu vyhrožovali. Chtěli mu zabránit změnit jeho zemi. Ale dokonce nyní, nehledě na válku, Bašár Asad pokračuje v ústavních reformách.

A Západ pokračuje v politice, která se svou podstatou málo liší od nacistické ideologie Drang nach Osten.

zdroj:http://czech.ruvr.ru/2013_03_29/Syrie-vzdoruje-zapadni-invazi/

------------------

Rozhovor Haló novin s Eliasem Mouradem, předsedou Syrského svazu novinářů

http://www.halonoviny.cz/articles/view/5182415

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře