Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Sýrie - Obama urychluje letecký úder a bezletovou zónu nad Sýrií

  • asad_5
Americký prezident Barack Obama nařídil americkému námořnictvu a letectvu, aby urychlilo přípravy na leteckou ofenzívu proti režimu Asada a uložení bezletové zóny nad Sýrií, hlásí DEBKAfile. Jejich úkolem bude vyřadit Asadův centrální režim a vojenská velitelská střediska, aby se oslabila syrská armáda a letectvo, které podlehnou činnosti povstaleckých akcí a tak skončí násilí na civilním obyvatelstvu.

Zdroj pro DEBKAfile prozradil, že se americký prezident rozhodl k tomuto kroku po vyslechnutí ruských představitelů, že „Moskva podpoří odchod prezidenta Bašára al-Asada, pokud se na tom Syřané dohodnou“. Tento postoj byl interpretován jako otevření dvou cest:

Odchodu Asada lze dosáhnout urychlenými dodávkami zbraní pro rebely a organizováním jejich sil do profesionální síly, která by byla schopna vzít na sebe vojenské jednotky věrné Asadovi. Tento proces byl již evidentní v pátek 8. června, kdy poprvé Syrská osvobozenecká armáda (která čítá přibližně 600 mužů ve zbrani) zaútočila na syrský armádní prapor v Damašku. Jedním z jejích cílů byl autobus plný ruských specialistů.

2) Vybrat určitou skupinu vysoce postavených armádních důstojníků, kteří budou pod tlakem leteckého úderu připraveni sesadit Asada, nebo pomocí převratu donutí Asadu a jeho rodinu odejít do exilu.

Americká operace by byla upravována podle vývoje politických a vojenských událostí.

Washington si není jistý, jak by Moskva zareagovala – ostré odsouzení, nebo zda by Rusko přijalo proces změn režimu v Damašku a jeho nahrazení vojenskou vládou.

Překlad článku Obama speeds up limited air strike, no-fly zones preparations for Syria

zfroj: http://www.freepub.comehere.cz/vsechno/obama-urychluje-letecky-uder-a-bezletovou-zonu-nad-syrii

Rusko vyslalo  vojakov do Sýrie kvôli rastúcim konfrontáciam v krajine. To je oficiálna správa predstaviteľov americkej armády- uviedol americký spravodajský server NBC News.

Do vojnou sužovanej krajiny vyslali loď s malým vojenským oddielom na palube, povedal americká armáda. Podľa nichmajú ruskí vojaci za úlohu strážiť prístav v meste Tartous. Tá je jedinou ruskou vojenskou základňou mimo územia bývalého Sovietskeho zväzu.

zdroj: http://news.mail.ru/politics/9287810/?frommail=1

www.tvina.sk

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře