Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Rusko: S Hamasem mluví všichni, jen se to stydí přiznat

  • chalid-misal-zamysleny
Poté, co se ruský prezident Dmitrij Medveděv v syrském Damašku setkal s šéfem politického křídla palestinského hnutí Hamas Chálidem Mišálem, ruské ministerstvo zahraničí odmítlo kritiku Izraele s tím, že „Hamas je hnutí podporované významnou částí Palestinců".

Izrael Hamas označuje za „teroristickou organizaci ve všech směrech" a nad Medveděvovým jednáním s Mišálem vyjádřil „hluboké zklamání".

Rusko tuto kritiku odmítlo. „Máme s tímto hnutím pravidelné kontakty," dodal mluvčí ministerstva zahraničí. „A je známo, že v určitých kontaktech s vedením Hamasu jsou všichni členové blízkovýchodního kvartetu, byť z nějakých neznámých důvodů se stydí to otevřeně přiznat." Blízkívýchodní kvartet tvoří kromě Ruska ještě USA, EU a OSN.

Medveděv při setkání s Mišálem vyzval Hamas, aby se zapojil do mírových rozhovorů, což Hamas uvítal, odmítl nicméně ruský požadavek, aby propustil už čtyři roky zadržovaného izraelského vojáka Gilada Šalita. To se prý nemůže stát  bez „významné výměny vězňů s Izraelem".

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře