Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Riceová: Jestli nezastavíte v Sýrii násilí, tak budeme muset jednat mimo OSN

  • asad_5
Spojené státy pořád stojí za tím, že masakr v syrské městě Houla spáchala syrská armáda, i když vyšetřování stále probíhá a objevuje se čím dál více otázek. A jelikož si Rusko a Čína pořád stojí za svým, tak je NATO politicky mrtvé. Vojensky ale není a tak americká velvyslankyně při OSN Susan Riceová oznámila, že “mezinárodní komunita” bude muset Radu bezpečnosti obejít.

“Členové mezinárodní komunity mají pouze možnost zvážit, zda jsou připraveni provést akci mimo Annanův plán a autoritu této rady,” řekla Riceová ve středu na schůzi Rady bezpečnosti.

Americká velvyslankyně Riceová také řekla, že nejpravděpodobnější scénář je selhání mírového plánu a rozšíření konfliktu, který by vytvořil velkou krizi nejen v Sýrii, ale také v celém regionu.

“Syrská vláda učinila závazky. Tyto závazky porušila a myslím, že je celkem jasné, jak jsme týdny říkali, že pokud budou pokračovat, tak by mohly nastat následky.”

S tím ale nebude souhlasit Rusko, které dnes svou pozici vyjádřilo jasněji: “Je velice nevhodné mluvit o změně pozice pod tlakem někoho.” řekl mluvčí ruské prezidenta Putina Dimitrij Peskov.

Takže opět tu vidíme snahu o změnu režimu, ať se stane cokoliv. A jak jsem poukazoval už dříve, tak je evidentně jedno, co Asad udělal nebo neudělal, tito šílenci se prostě rozhodli, že musí jít. Pokud si myslí, že provedou “srbský model”, kdy obejdou OSN a Radu bezpečnosti na základně masakru, který je připisován bez důkazů syrské vládě, tak tyto fanatické šílence opravdu nezastaví už nic.

Jde také o další absolutně nechutné prohlášení od někoho, kdo mě velice blízký vztah s ugandským řezníkem Yoweri Musevenim. Když byla Riceová během Clintonovy administrace asistentem ministra zahraničí pro Afriku, tak její minisukně povzbuzovala sexuální apetit diktátorů. V dubnu si Riceová s generálním tajmeníkem Ban Ki-Moonem a místním trýznitelem ve Rwandě připomněla genocidu, kterou z části zavinila.

Je to hnus, velebnosti.

zdroj: wertyzreport.com

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře