Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Prohlášení ke zprávě komise OSN k vyšetřování použití chemických zbraní v Sýrii

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Projekt, který má za cíl zničit současnost i budoucnost syrského lidu utrpěl další porážku. Důkazem je závěrečná zpráva vyšetřující komise OSN pod vedením profesora Ake Sellstrom vydaná dne 12.12.2013.

Projekt, který má za cíl zničit současnost i budoucnost syrského lidu utrpěl další porážku. Důkazem je závěrečná zpráva vyšetřující komise OSN pod vedením profesora Ake Sellstrom vydaná dne 12.12.2013.

  • prohlaseni-ke-zprave-komise-osn-k-vysetrovani-pouziti-chemickych-zbrani-v-syrii

Sellstromova zpráva zdůraznila to, co říkala vláda Syrské arabské republiky a potvrdila to několikrát ve své korespondenci s Radou bezpečnosti a generálním tajemníkem OSN o použití plynu sarin ze strany ozbrojených teroristických skupin v oblasti Chan Al Asal a v některých místech v oblasti Ghuta u Damašku. 

Zároveň tato zpráva vůbec nebere v potaz více než 40 zavádějících tvrzení, která byla vymýšlena a propagována Spojenými státy americkými, Francií, Velkou Británií a jejich nástroji Saudskou Arábií, Katarem a Tureckem s cílem zakrýt zločiny spáchané jejich teroristy z al-Kajdy a fronty al-Nusra a dalších.

Nepřátelé Sýrie a jejich agenti utrpěli další neúspěch v jejich snaze zakrýt fungující a úplnou spolupráci vlády Syrské arabské republiky s vyšetřující komisí. Syrská vláda zajistila ideální a bezpečné podmínky pro práci vyšetřovací komise, což jí umožnilo dostat se ke všem zainteresovaným osobám a do míst, která potřebovala navštívit.

Je politováníhodné, že státy, ktré se zúčastnily spiknutí proti Sýrii, se více nez pět měsíců snažily zmařit snahy vedoucí k zahájení vyšetřování, o které Sýrie žádala od 20.3.2013, a proto ignorují Sellstromovu zprávu a pokračují v jejich štvací kampani proti Sýrii s cílem podpořit ozbrojené teroristy, kteří zabíjí civilisty a zakrýt ozbrojence z al-Kajdy. Prohlášení představitelů těchto států, odhalilo dvojí metr v jejich politice, která je známá svým nepřátelstvím k Sýrii, v čele s USA a Francií a v rozporu s rezolucí OSN týkající se boje proti terorismu.

Sellstromova zpráva připomíná znova to, co již Sýrie zdůranila několikrát, že nepoužije a nebude nikdy používat chemické zbraně proti svým občanům. Tato zpráva by měla motivovat tyto státy, aby posílily historické rozhodnutí syrské vlády o připojení Sýrie k dohodě o zákazu rozšíření chemických zbraní tím, že přinutí Izrael připojit se k dohodám o zákazu zbraní hromadného ničení a dát jeho programy a objekty pod mezinárodní kontrolu. Zejména proto, že Izrael vlastní všechny druhy zbraní hromadného ničení, jaderné, chemické i biologické.

Nyní je žádoucí, aby se tyto státy se snažily uspíšit ženevskou konferenci především tím, že mezinárodní společenství soustředí svou pozornost na zastavení terorismu v Sýrii,odhalení teroristických skupin z al-Kajdy a dalších teroristických organizací a nezakrývat spolupráci některých států, zejména Saudské Arábie s těmito teroristickými skupinami.

Je třeba zabránit poskytování finanční podpory, dodávkám zbraní a poskytování útočiště teroristům ohrožujícím bezpečnost a mír v oblasti a ve světě. 

Facebook komentáře