Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Otevřený dopis Izraelcům od Izraelců: Zasloužíme si pravdu o 7. říjnu

Jako Izraelci požadujeme vyšetření oficiální komisí o událostech ze 7. října. co probíhá a bude probíhat na Blízkém Východě a stále nevíme, kdo byl zabit, jak byli zabiti a kdo je zabil. Požadujeme odpovědi a vy byste také měli.

  • otevreny-dopis-izraelcum-od-izraelcu-zaslouzime-si-pravdu-o-7-rijnu

OTEVŘENÝ DOPIS 31. ŘÍJNA 2023

Poznámka redakce: Následující prohlášení napsala skupina izraelských občanů, kteří chtějí zůstat v anonymitě pro svou bezpečnost a ze strachu z vládní odvety.

Našim izraelským krajanům,

Voláme k vám z mlhy genocidy. Truchlíme a trápíme se pro „své vlastní“, stejně jako pro ty, které většina z vás ignoruje anebo je považuje za „ zvířata“.

Když izraelští vojenští představitelé začali prostřednictvím anglicky mluvících izraelských médií šířit fámy o „dětech s uříznutými hlavami“, byli jsme okamžitě ohromeni. Uvědomili jsme si, že propaganda naší vlády nebude stejná, jako to bylo při předchozích vražedných útocích na Gazu.

Zatímco Izrael nadále chrlí obrázky údajných „budov Hamasu“ v koncentračním táboře Gaza (a není to v izraelských očích?), aby omluvil své bombardování, izraelská domácí a mezinárodní rétorika nyní obsahuje něco mnohem většího podobného nacistické vyhlazovací propagandě .

Víme, jaký je účel této propagandy. Více než 8 500 původních palestinských dětí, žen a mužů bylo vyhlazeno – a toto číslo, jak píšeme, stále roste. Mnozí jsou uvězněni pod troskami svých domovů a pomalu umírají. Jiní čelí žízni, hladovění a infekčním nemocem. Zároveň vysoce postavení izraelští představitelé, dokonce i náš prezident, neustále hulákají, že v Gaze „žádní nevinní civilisté“ nejsou.

Nenechte se mýlit, to, co nyní Izrael dělá v Gaze, bude Izraelce strašit desítky let. Nyní je čas zajistit, aby to všichni Izraelci pochopili. A toto porozumění by mělo začít úplným odhalením událostí ze 7. října 2023.

Zde je několik požadavků, které by měl každý Izraelec vznést právě teď, i když popírají současnou genocidu v Gaze. První z nich je úplný seznam všech izraelských obětí, které byly identifikovány. Na oficiálních vládních stránkách neexistuje žádný úplný seznam. Seznam zveřejněný deníkem Ha’aretz je částečný. Některá jména čekají na „vyjasnění pro zveřejnění“, a my bychom rádi věděli, co to znamená.

Neexistence úplného seznamu po třech týdnech vede k dalšímu požadavku, který musí občané Izraele vznést – zřízení oficiální vyšetřovací komise. Masivní selhání ze strany zpravodajských a bojových jednotek, stejně jako izraelský nátlak přeměnit Gazu ve vězení pod širým nebem v předchozích desetiletích, by taková komise měla zjevně řešit. Rádi bychom věděli, jak tato selhání přispěla k civilním obětem 7. října a následujících dnů.

Kromě toho, podle mluvčího Hamasu, již bylo zabito 50 izraelských zajatců v důsledku rozhodnutí naší vlády o kobercovém bombardování Gazy. Možná, že mluvčí Hamásu není ten spolehlivý zdroj, ale my víme, že izraelští zajatci, bližní mnoha našich, byli rozptýleni po celém pásmu a zdá se, že Izrael nezná jejich přesnou polohu.

Izraelští občané by si měli položit otázku, zda podporují nerozlišující bombardování, které ohrožuje životy zajatců. Návrh na výměnu byl předložen. Víme, že Hamas to nabízel od prvního dne. Izraelská slepá genocidní msta ignoruje blaho izraelských zajatců.

A zatímco naše armáda vyhlazuje lidské bytosti v Gaze, izraelské platformy Hasbara (propaganda) jedou na nejvyšší rychlost, zejména v zahraničí. Jsou ukazovány ohořelé ostatky milovaných, bezejmenné, dávány do souvislosti pouze dehumanizujícími výzvami k vyhlazení vězňů z koncentračního tábora Gazy. Když jsme viděli tyto obrázky, zaměřené na západní publikum a s naprostou lhostejností k rodinám přeživších, znovu poznamenáváme, že všichni si zasloužíme přesné informace o tom, kdo jsou tyto oběti a jak zemřely.

Bez nezávislého vyšetřování můžeme jen doufat, že se nám podaří dát dohromady sporadické články a svědectví přeživších. Konspiračním teoriím se bude dařit. Už vidíme ty snahy popírat samotný fakt, že izraelští civilisté byli zabíjeni bojovníky Hamásu.

Také odmítáme izraelské pokusy označit své padlé vojáky a další bezpečnostní pracovníky za oběti teroru, které se rovnají civilním obětem. Pokud je izraelský voják jen izraelský civilista, pak izraelský civilista je jen voják. Odmítáme tuto nebezpečnou rovnici.

A konečně nás straší otázka, kdo zabil některé izraelské civilisty. Z několika zpráv vyplývá, že někteří byli zabiti izraelskou armádou. Ať už se dostali do křížové palby, nebo na ně bylo záměrně stříleno z tanků či vrtulníků při likvidaci bojovníků Hamásu nebo když bránili Hamásu vzít další zajatce.  Zasloužíme si odpověď.

Požadujeme odpovědi, protože v Gaze je páchána genocida ve jménu izraelských obětí, i když truchlící rodiny jsou důrazně proti tomuto pomstychtivému zvěrstvu . Požadujeme odpovědi a vy byste měli také.

Mondoweiss je nezávislá webová stránka sídlící v Detroitu, Mi, USA, věnovaná informování čtenářů o vývoji v Izraeli/Palestině a související zahraniční politice USA. Poskytujeme zprávy a analýzy, které nejsou dostupné prostřednictvím mainstreamových médií, týkající se boje za palestinská lidská práva.

Zdroj: https://www.pokec24.cz/blog/otevreny-dopis-izraelcum-od-izraelcu-zaslouzime-si-pravdu-o-7-rijnu/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře