Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Na Netanjahua bude v Dubaji vydán mezinárodní zatykač

  • bennynetanyahux
Náčelník dubajské policie Chajfán Tamím oznámil, že do konce týdne jeho země vydá mezinárodní zatykač na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua za to, že nařídil lednovou vraždu předáka Hamasu Mahmúda Mabhúha.

Tento úmysl Tamím avízoval už minulý měsíc s tím, že tak učiní, jakmile se prokáže, že za Mabhúhovou vraždou stojí izraelská tajná služba Mosad. V této souvislosti bude vydán zatykač i na šéfa Mosadu Meira Dagana.

V uplynulých týdnech se nahromadily důkazy, podle nichž Mosad ukradl údaje z cestovních pasů izraelských občanů a padělal doklady řady zemí, mimo jiné Británie, Irska, Německa, Itálie či Austrálie. Ukázalo se rovněž, že 13 z celkem 27 podezřelých používalo kreditní karty MasterCard vydané americkou bankou MetaBank za základě falešných údajů. List New York Times přitom informoval, že nejméně dva z atentátníků se nyní nacházejí na území USA.

Generál Tamím zároveň vyzval západní země, aby Dubaji předaly informace o svých vlastních vyšetřováních atentátu.

Izrael dál oficiálně odmítá svou odpovědnost za atentát přiznat, je pro něj ale stále těžší tvrdit, že celá aféra je jen výsledkem antiizraelských nálad ve světě.

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře