Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Ministr: Antisionismus rovná se antisemitismus

  • edelstein
Antisionismus je nová forma antisemitismu, která se objevuje ve světových médiích, sdělil izraelský ministr informací a pro záležitosti diaspory Juli Edelstein švédským Židům v rámci videokonference související s nedávnými články švédského deníku Aftonbladet o údajném izraelském ilegálním odběru orgánů Palestincům.

„Kritika (Izraele) je legitimní, pokud nehraničí s démonizací nebo nepopírá naše právo na zemi Izrael," odpověděl Edelstein na otázku týkající se kritiků izraelské okupace palestinských území. „Existuje mnoho nevládních organizací, které využívají svobodu projevu a pracují pod falešnou záminkou pomoci Izraeli, zatímco ve skutečnosti Izrael poškozují a vystavují ho nebezpečí."

Další otázka se týkala toho, jak chce Izrael  vyvážit své snahy o to, aby do Izraele imigrovalo více Židů při současném posilování židovských komunit v diaspoře. „Izrael si nemyslí, že je možné nebo důležité, aby všichni Židé žili v Izraeli," odpověděl ministr Edelstein. „Je tu ale jasná potřeba rozkvětu komunit v diaspoře, které by zároveň cítily pevnou vazbu na Izrael."

Další videokonference, která je součástí projektu na posilování těchto vazeb, se v říjnu uskuteční pro maďarské Židy a následující je připravena pro Židy z italského Milána.

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře