Kouchner: Atentát v Dubaji nutí k utvoření palestinského státu
- Podrobnosti
- ze světa / Blízký východ|
- 20. únor 2010|
- #64|
- 10613 x
„Francie cvičí palestinskou policii, na západním břehu vznikají podniky... To umožňuje, že lze uvažovat o brzkém utvoření palestinského státu a jeho okamžitém mezinárodním uznání, a to i dřív, než budou uznány jeho hranice," dodal.
„Pokud politický proces do poloviny roku 2011 nepovede k ukončení izraelské okupace, vsadím se, že úroveň rozvoje palestinské infrastruktury a institucí už bude takový, že donutí Izrael, aby okupaci vzdal," prohlásil k tématu palestinský premiér Fajjád Salám.
Británie mezitím odmítla tvrzení listu Daily Mail, podle něhož izraelská tajná služba dopředu informovala britskou tajnou službu o chystaném atentátu v Dubaji. Izraelský agent údajně britské ministerstvo zahraničí informoval i o tom, že Mosad při atentátu chystá zneužít britské cestovní pasy. „Británie se ale na samotné akci nepodílela a neznala ani identitu cíle," cituje deník nejmenovaného informátora. Mluvčí britského ministerstva zahraničí vše popřel. „Informace o britských pasech jsme dostali až několik hodin před tiskovou konferencí dubajské policie. Stihli jsme jen dubajským úřadům potvrdit nepravost pasů."
Komentáře
Facebook komentáře
Nejčtenější za poslední týden
- Lidová tvořivost nejen na téma fialové žumpy (6.9.2025)
- Proč zlé Rusko napadlo hodnou Ukrajinu?
- Drony nad Poľskom – provokácia v službách väčších hier?
- Co čekat do voleb a po nich? Kdy se dočkáme opravdového vlasteneckého hnutí?
- Martin Koller - Volby budou nálet na blbce. Co nás možná čeká po nich?
- Dronová horečka
Související články