Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Izrael se připravuje na přílet propalestinských aktivistů

  • gaza-detizaplotem
  • Izrael se připravuje na přílet propalestinských aktivistů
  • Izrael v průběhu dne deportuje všechny „přátele Palestinců“
Na izraelském mezinárodním Ben Gurionově letišti jsou posíleny bezpečnostní složky v souvislosti s očekávaným příletem více než 1.000 propalestinských aktivistů z celé Evropy, aby se zúčastnili kampaně Vítejte v Palestině.

Organizátoři akce chtějí upozornit na to, jak Izrael kontroluje přístup na palestinská území.

 

Izraelské úřady prohlásily, že všichni, kteří přijedou, budou zadrženi a deportováni zpět. Zatím je známo, že byly dnes ráno zadrženy čtyři osoby.

Již dříve izraelské úřady odeslaly evropským leteckým společnostem seznamy osob, jež mají vjezd na území Izraele zakázán. V souvislosti s tím řada leteckých společností zrušila stovky letenek.

Přicházejí zprávy o tom, že desítky aktivistů demonstrují na letišti Charlese de Gaulla v Paříži poté, co jim byl odepřen vstup do letadla. Dva aktivisté se poprali s pracovníky letištní bezpečnostní služby.

Izrael v průběhu dne deportuje všechny „přátele Palestinců“

Izraelské úřady zadržely na mezinárodním letišti Ben Guriona 27 cizinců, kteří přiletěli z Evropy, aby se zúčastnili akce „Vítejte v Palestině!“. Tři z nich byli okamžitě deportováni. Ostatní budou po výslechu odesláni do karanténní zóny a poté také deportováni.

Policie prohlašuje, že jejím cílem je v průběhu 24 hodin odeslat zpět všechny účastníky akce. Další stovky aktivistů, jež chtěly do Izraele přiletět, byly leteckými společnostmi vyloučeny z letu v různých evropských městech na základě seznamu, který jim předaly izraelské úřady.

Podle slov organizátorů má akce výlučně mírový charakter a má demonstrovat podporu palestinské nezávislosti. Izraelské úřady vnímají tuto masovou akci jako provokaci a varovaly propalestinské aktivisty, že budou reagovat tvrdě.

zdroj: http://czech.ruvr.ru

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře