Izrael: Pšt o válečných zločinech!
- Podrobnosti
- ze světa / Blízký východ|
- 15. říjen 2009|
- #64|
- 5037 x
„Nebudeme sedět u stolu a jednat s organizacemi a lidmi, kteří nás obviňují z válečných zločinů," prohlásila velvyslankyně, čímž jen doplnila beztak už nekonečnou řadu izraelských činitelů vytočených z Goldstoneovy zprávy. Ta přitom podle všeho neudělala o moc víc, než že potvrdila údaje, které několik lidskoprávních a humanitárních organizací v Izraeli a v zahraničí uvádějí už několik měsíců.
OSN přitom není účastníkem hypotetických mírových rozhovorů mezi Izraelem a hnutím Fatah, ale Fatah byl pod tlakem palestinského veřejného mínění nakonec donucen změnit svůj postoj, že o zprávě není nutné jednat. Palestinské rozhořčení přitom dosáhlo vrcholu ve chvíli, kdy se provalilo, že Izrael Fatah k tomuto ústupku donutil hrozbou dalších ekonomických sankcí.
USA sice Goldstoneovu zprávu odmítly jako „nevyváženou", nicméně někteří politici dál vyzývají Izrael, aby obvinění ve zprávě obsažená alespoň prověřil. V současnosti se takové výzvy ale minou účinkem, naopak se zdá, že by mohly Netanjahuově vládě posloužit jen jako další záminka k tomu, aby dál nejednala s Palestinci o míru.
Komentáře
Facebook komentáře
Nejčtenější za poslední týden
- Lidová tvořivost nejen na téma fialové žumpy (27.6.2025)
- Skálova simultánka: Bibi chtěl diktovat, teď aby si ukousal nehty
- Vrábel se ptá Fialy ve Zlíně, kde vezme 5 procent z HDP na zbrojení (Doplněno!)
- Rusi včera obsadili „americkú“ baňu na lítium
- Prof. Peter Staněk na TV Bureš (19.6.2025)
- Kyjev připravuje masivní útoky: Ukrajinské ozbrojené síly nasmlouvaly desítky tisíc dronů s dlouhým doletem