Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Izrael plánuje, během příštích 24 hodin, provést omezený úder na Írán

Americký list The Wall Street Journal zveřejnil analytický materiál, zkoumající rozsah íránského, nočního útoku na Izrael. Údajně jedna z největších vojenských operací v moderní, vojenské historii vyvolala vážné obavy ohledně schopnosti Izraele bránit se bez vnější podpory.

Podle mluvčího IDF, podplukovníka Daniela Hagariho, Írán odpálil 350 balistických a řízených střel a také bezpilotní letouny o celkové hmotnosti 60 tun výbušnin. Hlavním cílem útoku byla vojenská základna Nevatim. V akci, nazvané Operace True Promise, se Írán snažil zacílit na klíčovou izraelskou infrastrukturu.

  • izrael-planuje-behem-pristich-24-hodin-provest-omezeny-uder-na-iran
Izraelská, protivzdušná obrana však dokázala většinu raket a dronů zachytit, což vyvolalo otázky ohledně budoucích akcí Izraele v případě rozsáhlého, vojenského konfliktu. Kvůli ceně a omezenému počtu zachycovacích střel je tento problém ještě naléhavější.

Izraelský Channel 13 vyjádřil pochybnosti o schopnosti Izraele podřídit se přáním USA, vzhledem k tomu, že Írán stanovil nová pravidla hry, a to tím, že požaduje, aby Izrael nesl plnou odpovědnost za jakékoli útoky na iránské představitele v Damašku nebo Libanonu.

Objevily se však zprávy, že Izrael plánuje, během příštích 24 hodin, provést omezený úder. Útoku by se neměli účastnit spojenci Izraele a měl by být zaměřen na sklady dronů a raket a výrobní závody.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře