Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Izrael nechce shalom, Izrael chce armagedon!

  • izraelska-vlajka
Je zajímavé jak pokrytecky Izrael poukazuje na jaderný program Íránu, když sám vlastní jaderné zbraně. Toto je veřejné tajemství. Existenci smrtících zbraní země Davidovy hvězdy popírá. Dokonce někteří izraelští ministři si z informací o izraelském jaderném programu dělají legraci. Ať je mlžení jakékoli, Izrael vlastní jaderné zbraně.

Teorie jaderného odstrašování se historií táhne jako červená nit. 50. léta zahájila éru nemilého dědictví. Ve jménu udržení prvenství ve světě se užije jaderných zbraní jako absolutní hrozby před protivníkem. Je tady onuce posledního soudu, které se každý zalekne. Americký president Eisenhower zahájil jaderné soutěžení kdo z koho. Čím více bude bomb s větším účinkem, tím bude vše nejlepší. Úkolem je povraždit co nejvíce lidí nepřítelovy země.

V roce 1954 byla představena první doktrína okamžité jaderné odpovědi. Na jakoukoli agresivní chování Sovětského svazu nebo Číny, měly Spojené státy odpovědět okamžitým jaderným útokem. Stovky miliard ze státních rozpočtů byly pumpovány do závodu o největší a nejhorší hračku. Doktrína vyžadovala značné finanční prostředky. Americké děti ve školkách, dospělí na ulicích, v ten okamžik prodělávají cvičení ochrany během jaderného útoku.

Svět zasáhla jaderná horečka. Snad nikdo si nevšiml jak nebezpečná je ta nová hračka. S nástupem Kennedyho administrativy dochází k umravňování jaderného šílenství. Stará doktrína je nahrazena doktrínou pružné reakce. Součástí této doktríny je obstarat dostatečný materiál k vytvoření jaderného potenciálu. Spojené státy se jako Sovětský svaz rozhodly, že budou mít určitý počet zbraní, který by odrazoval jednoho nebo druhého k zásadnímu útoku.

Takový je všeobecný pohled na jaderné zbrojení. Bylo zahájeno USA, poté se jako rakovina šířilo do celého světa. Jak to bylo s Izraelem a jeho jaderným programem? Vývoj izraelské jaderné zbraně započal ihned po vzniku Izraele v 50. letech dvacátého století, Prvopočátky izraelského jaderného programu sahají k Francii, která byla provázena především výstavbou výzkumného jaderného komplexu v osadě Dimona v Negevské poušti. Tento projekt byl dokončen v roce 1958. Je vysoce pravděpodobné, že u prvního francouzského jaderného testu v roce 1960 byli přítomni také izraelští vědci, kteří si z celého výbuchu přinesli do Izraele velmi cenné zkušenosti. Ostatně CIA v roce 1960 také uvádí, že Izrael měl zcizit obohacený uran přímo z amerických zásob.

Izraelská spolupráce s Francií skončila během šestidenní války v roce 1967. Izrael dostával na svůj jaderný výzkum uran z francouzských afrických kolonií. Podle některých vědeckých odhadů a studií Izrael již v tomto období vlastnil něco mezi dvěma až třinácti jadernými hlavicemi. Již v tuto dobu disponoval jadernými zbraněmi. Stát s rasistickou politikou, cíleným apartheidem a porušováním mezinárodního práva již tenkrát vlastnil jaderné zbraně. To je velmi nebezpečné.

Francouzskou pomocnou ruku v izraelském jaderném podniku převzala Jihoafrická republika. Jak příhodné. Jedna země aplikovala černý apartheid a ta druhá zase aplikovala a stále aplikuje apartheid vůči Palestincům. Zajímavá spolupráce. Jihoafrié uranové doly posloužily jako zdroj pro izraelské jaderné úsilí. V roce 1979 došlo nad Atlantikem k jadernému výbuchu. Tento výbuch provedl buď Izrael nebo Jihoafrická republika.

Izraelský jaderný program pokračuje i dnes. Tato země bude mít podle mezinárodních odhadů něco mezi 75 – 400 jadernými hlavicemi. Od 70. let se Izrael začal zabývat nákupem nosičů jaderných zbraní, což zcela jistě samo o sobě naznačuje, že nějaké jaderné hlavice vlastní. Izrael vlastní pověstnou jadernou triádu obrany. Izrael vlastní v současnosti všechny typy jaderných nosičů. Vlastní rakety, které je možné odpalovat z ponorek, z letadel, Spolupráce s Francií nebyla zahájena pouze na vývoji jaderných zbraní. Francie pomáhala Izraeli také s vývojem nosičů jaderných hlavic.

Z francouzské spolupráce vznikla například raketa Jericho I. Tyto rakety produkuje Izrael bez jakékoliv zahraniční spolupráce od roku 1967. Tyto rakety jsou schopny nést jaderné hlavice. Tyto rakety sou stále v Izraelské výzbroji a nejspíš budou staženy a nahrazeny jejich novějšími variantami Jerichem II., které vznikaly v 80. létech dvacátého století. Tyto rakety mají dolet celých 1500 kilometrů a jsou taktéž schopné nést jaderné hlavice. Izrael také provádí výzkum na raketách Jericho III., které ze základu vycházejí z rakety Shavit a mají mít dolet až 4800 kilometrů. Mimochodem také mají kouzelnou vlastnost nést jaderné hlavice.

Tento stát nechvalně proslulý porušováním lidských práv také vlastní nosič Shavit, který do vesmíru vynesl tři izraelské satelity. Podle armádních zdrojů, které se dají snadno dohledat na internetu, tento kosmický nosič může být poměrně snadno přestavěný na nosiče raket s jadernými hlavicemi. Ponorkami typu Dolphin pomáhá Německo Izraeli zvyšovat jeho jaderný potencionál. Německo poskytuje Izraeli jaderné ponorky, i když ví, že tyto ponorky budou osazované střelami s jadernými hlavicemi. Na problém poukázal německý server Spiegel online.

Úředník německého ministerstva obrany, Lothar Rühl, pro Spiegel sám dodává, že Německo předpokládá, že Izrael vybaví dodané ponorky jadernými hlavicemi. Rühl také uvedl, že o této záležitosti jednal s Izraelem. Izrael není signatářem Smlouvy o nešíření jaderných zbraní. Spiegel také navíc ukazuje, že Německo minimálně od roku 1961 ví, že Izrael vlastní jaderné zbraně. Německo dodalo Izraeli tři ponorky Dolphin. Celkem by Izrael měl dostat na 6 nových ponorek. Německo takb přispívá k nestabilitě na Blízkém východě.

Izrael ohrožuje světový mír. Toto tvrdí německý spisovatel Günter Grass. Má pravdu. Izrael svým počínáním ohrožuje mír. Ohrožuje ho také jaderným programem, který jak sami vidíte, podporuje nepřímo také Německo. Jaderná velmoc Izrael ohrožuje svým postojem vůči Íránu světový mír. Je správné, že na tento fakt tento nositel Nobelovy ceny za literaturu poukázal. Pokud Izrael požaduje po Íránu mezinárodní kontrolu jeho jaderného projektu, měl by také Izrael umožnit mezinárodní kontrolu toho svého programu, o kterém izraelská vláda lže, i když jaderný program Izraele existuje.

V období, ve kterém se spekuluje o izraelském plánu zaútočit na Írán, existuje vojenský program německé pomoci Izraeli? Jak ukazuje článek ve Spiegelu, Merkelová zahájila s Netanjahuem obchod, ve kterém Izrael výměnou za ponorky nechá Německo v pásmu Gazy dostavit čističku odpadních vod. Doposud Izrael porušoval mezinárodní právo a v rozporu s ním boural humanitární stavby.

Izrael také nabídl Jihoafrické republice jaderné hlavice v sedmdesátých letech dvacátého století. Uvádí to britský Guardian na základě bádání amerického historika Sashi Polakow-Suranského. Ten v jihoafrickém archivu objevil písemné důkazy o této nabídce. Šimon Perez, tehdejší izraelský ministr obrany nabízel Jihoafrické republice hlavice raket chemické, konvenční a nukleární povahy. Tento vědec podal první písemné důkazy o izraelských jaderných hlavicích. Izraelský jaderný program byl světu odhalen v roce 1986, kdy přední jaderný fyzik, Mordechaj Vanunu, poskytl médiím fotografii již tady zmíněného reaktoru Dimona s psřesným popisem štěpných reakcí.

Mordechaj Vanunu byl za odhalení jaderného programu Izraele unesen tajnou izraelskou službou z Itálie. Posléze byl odsouzen za vlastizradu k osmnáctiletému trestu odnětí svobody. Po propuštění mu byl zakázaný kontakt s veřejností i novináři. Vanunu však tento zákaz odmítl dodržovat, a tak nyní čelí nové žalobě. Mordechaj Vanuna je v současnosti opět zadržovaný Izraelem ve vězení. Amnesty International nazvala Mordechaj Vanunu vězněm svědomí.

Z tehdejšího obchodu s JAR a Izraelem sešlo, tato země však s Izraelskou pomocí jaderné zbraně setstrojila. Sasha Polakow-Suransky uvedl, že mu současná jihoafrická vláda dokumenty o nevydařených obchodech s jadernými hlavicemi bez problémů i přes hlasitý protest Izraele vydala.

Vraťme se ale k německým ponorkám. To je dárek k doplnění izraelské jaderné triády. Posledním bodem vražedného armagedonu Izraele jsou bombardéry. Izrael vlastní několik set letadel schopných nést jaderné hlavice. Namátkou bychom mohli vybrat například bombardéry F-15E Strike Eagle, v Izraeli přejmenované na F-15I Ra’am(v českém překladu „hrom“). Tato letadla mají akční rádius. Značná část těchto letadel se nachází na vojenské základně Hatzerim. Neví se, jestli tato letadla byla vybavena jadernými hlavicemi. Odborníci předpokládají, že tato letadla byla vybavena jadernými hlavicemi.

Izrael vytvořil tzv. Izraelskou strategickou doktrínu, se kterou je srozuměna jen hrstka lidí. Je to supertajný dokument, o kterém odborníci tvrdí, že má popisovat izraelskou jadernou neprůsvitnost. Egyptský analytik Kareem M. Kamel označuje tuto doktrínu za jadernou doktrínu Izraele. Vlastnictví jaderných zbraní Izraelem je velmi nebezpečné. Svět neví, za jakých okolností je Izrael ochoten použít jaderné zbraně.

Jaderné zbraně Izraele by měly být prověřené nezávislým auditem. Svět by se měl zajímat o izraelský jaderný program. Jaderný program v rukou Izraele je velmi nebezpečný projekt narušující rovnováhu světového míru.

zdroj: http://www.hrebenar.eu/2012/06/izrael-nechce-shalom-izrael-chce-armagedon/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře